Aziz Yıldırım’dan Kocaman’a: Arda gelsin

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın istediği isimler belli oldu.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Teknik Direktör Aykut Kocaman arasında geçen diyalog sırasında Arda Turan'ın da adı geçtiği öğrenildi.

Spor yazarı Serdar Ali Çelikler, Aziz Yıldırım ile Aykut Kocaman arasında 2013 yılında geçen bir diyaloğu anlattı ve Kocaman'ın Osmanlıspor maçının ardından geçirdiği süreçle ilgili eleştiride bulundu.
   
NTV Spor'da yayınlanan Kırmızı Çizgi programında konuşan Çelikler, ''gerekeni yapacağım'' diyen Aykut Kocaman'ın daha sonra takımın başında antrenmanda yer almasını eleştirirken, 2013 yılında Aziz Yıldırım'la Aykut Kocaman arasında geçen bir diyalog üzerinden Kocaman'ı eleştirdi.

Serdar Ali Çelikler'in sözleri şu şekilde:

İstifa etmek bir duruştur ve çok basittir. Ben iki kere istifa ettim. İnsanı hafifletir. Ben istifa ettim, hadi güle güle dersin. Çıkıp gidersin. Bir insan 5 kere istifa eder mi? Aykut Kocaman 5 defa istifa etti. Ama hiçbirinde etmedi. Hepsinde ima etti. Bu sefer de Aykut Kocaman zarf attı. Aziz Yıldırım da sıkışık bir zamanındaydı ve zarfı yedi. Ama Aziz başkan bunu unutmaz. İşler yoluna girdiği anda yeniden kapı önüne koyar.

Bununla ilgili bir şey anlatayım hatta. Yaşanmış bir şey. 2013 yılında Türkiye Kupası maçının ardından Fenerbahçe Alper Potuk'u transfer etmişti. Aykut Kocaman'ın yüzünden gülücük eksik olmuyordu. Alper'i de aldık. Diğer transferlerle daha iyi olacak gelecek sezon diye.

Sonrasında Aykut Kocaman, Aziz Yıldırım'ın odasına girip, ''Başkanım ben Holmen'i aldım'' demiş. Neymiş savunmadan seken topları en çok toplayan oyuncuymuş.

Aziz Yıldırım da cevap olarak, ''Ben Kaka, Arda diyorum, sen Holmen diyorsun. Bize yıldız lazım'' diyor. Kocaman ise ''Ben bırakayım o zaman'' diyor ve kapıdan çıkıyor.

ŞAMPİY10