Aziz Yıldırım haftaya açıklama yapacak

Nihat Özdemir, "Aziz Yıldırım, göreve dönüşüyle ilgili açıklamayı haftaya yapacak" dedi.

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu, haftalık olağan toplantısını yaptı. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki yeni kulüp merkezinde gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısından sonra bir açıklama yapan kulüp başkanvekili Nihat Özdemir, kulüp başkanı Aziz Yıldırım’ın göreve dönüşüyle ilgili açıklamayı gelecek hafta yapacaklarını söyledi.
Özdemir, Yıldırım’ın, yönetim kurulu toplantısına katılmadığını belirterek, ”Başkanımızın şu anda sağlık durumu gayet iyi. Arkadaşlarımızla görüş alışverişinde bulunmak için toplantının sonuna geldi. Aldığımız kararlar konusunda kendisine bilgi verdik.” diye konuştu.

Yıldırım’ın göreve dönüşü konusunda bu hafta açıklama yapmak istediklerini ifade eden Özdemir, ”Ancak sağlık nedeniyle bunu önümüzdeki hafta kamuoyuna açıklayacağız. Bununla ilgili görüşmeler sürüyor. Tüm yönetici arkadaşlarım gibi ben de dönmesini istiyorum. Önümüzdeki hafta başkanımız kararını kamuoyuna açıklayacak.” dedi.

Özdemir, teknik direktör Christoph Daum’un sözleşmesinin feshi konusunda anlaşmaya varıldığını açıkladı. Özdemir, Daum’a, sözleşmesindeki rakam kadar tazminat ödeneceğini kaydederek, şunları söyledi; ”Teknik direktörümüz Daum’un sözleşmesinin karşılıklı feshi konusunda anlaşma sağlanmıştır. Avukatlarımızla yapılan görüşme sonunda imzalar atılınca fesih işlemi tamamlanacak. Tazminat konusunda, sözleşmesinde ne yazılıysa o rakamda anlaşma yapıldı. O da fazla birşey değil. Yeni teknik direktör çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda isim vermiyoruz. Birçok teknik direktörle görüşüyoruz. Tahminimize göre önümüzdeki hafta teknik direktör çalışmalarını bitireceğiz ve açıklamayı yapacağız. Transferlerle ilgili çalışmalarımız da tüm hızıyla sürüyor. Bu konuda, sonuç alındıkça açıklama yapacağız.”

Gazetecilerin, ”Avrupa Şampiyonlar Ligi ön eleme maçı var. Takımı kim hazırlayacak?” sorusuna Özdemir, ”Fenerbahçe’nin, Daum’un dışındaki teknik kadrosu görevdedir. Çalışmalar, plan ve programlar devam etmektedir, ancak yeni sezon açılışında teknik direktörümüzün takımın başında olacağından kimsenin şüphesi olmasın” yanıtını verdi.

Özdemir, Trabzonsporlu Fatih Tekke’yi transfer etmek istediklerini Trabzonspor Kulübü yönetimine bildirdiklerini ve bu konuda yanıt beklediklerini de sözlerine ekledi