Aziz Yıldırım’ın 663 milyon Liralık düzeltmesi!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın dünkü konuşmasında "Kulübe 150 milyon Euro veriyoruz" sözü, Lira olarak düzeltildi.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, dünkü konuşmasında, yönetim olarak kulübe sponsorlarla beraber 150 milyon Euro aktaracağını açıklamıştı. Yıldırım, konuşmasının devamında rakamı tekrar ederken Euro yerine Lira demesi de dikkatlerden kaçmamış, ancak kongrenin yüksek tansiyonu esnasında dil dürçmesi olarak yorumlanmış ve tüm basın yayın kuruluşlarınca da "Aziz Yıldırım kulübe 150 milyon Euro para girdisi sağlayacak" şeklinde haberleri yayınlanmıştı.

GECE 22.30'DA DÜZELTİLDİ

Yıldırım'ın seçim kampanyasının sosyal medya ayağı olan #RuhumuzBir hesapları, dün gece 22.30 sıralarında bu yanlışlığı Twitter aracılığıyla düzeltti. Aziz Yıldırım'ın günde damga vuran sözlerini "150 milyon Lira sponsorlarla beraber veriyorum, Yaşasın Fenerbahçe!" olarak aktaran hesap, paylaşımın altına yine Yıldırım'ın "150 milyon Lira veriyorum" dediği videoyu ekledi.

#RuhumuzBir hesabı böylece, kritik seçim günü öncesinde bugünkü kurla yaklaşık 663 milyon liralık bir hatayı (150 milyon Euro= 813 milyon Lira, 150 Milyon Lira= 27 milyon Euro) düzeltmiş oldu.