Aziz Yıldırım’ın tutukluluğuna itiraz edildi

Şike soruşturması kapsamında tutuklanan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın tutukluluğuna itiraz edildi.

Şike soruşturması kapsamında tutuklanan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın tutukluluğuna itiraz edildi. İtiraz için yasal sürenin son gününü bekleyen avukatlar, önce tutuklamayı veren hakimden kararını gözden geçirmesini talep etti. Hakimin kararından dönmemesi durumunda itirazın heyete gönderilmesi istendi. Dilekçede Yıldırım’ın sağlık durumuna da vurgu yapıldı.
Futbolda şike soruşturması kapsamında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 10 Temmuz günü ‘örgüt kurmak ve şike’ suçlarından tutuklanmıştı. Nöbetçi İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin tutuklama kararından sonra itiraz süresi bugün doluyordu.
Yıldırım’ın avukatlarından İbrahim Şahinkaya saat 15.00 sıralarında Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne geldi. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunulan dilekçede tutuklama kararına itiraz edildi. Dilekçede, tutuklama kararını veren Hakim Hadi Çağdır’ın kararını düzeltmesi istendi. Hakim Çağdır’ın tutuklama kararının yerinde olduğu yönünde karar vermesi durumunda itirazı İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin değerlendirmesi istendi.
Yıldırım’ın serbest bırakılması istenen dilekçede, aksi durumda uygun görülen bir miktarda kefaletle serbest bırakılması da talep edildi.
Dilekçede, Aziz Yıldırım’ın hasta olduğu kaydedildi. Gözaltı aşamasında hastaneye kaldırıldığı ve anjiyo olduğu hatırlatılan Yıldırım’ın şeker ve tansiyon hastası olduğu, cezaevi şartlarının sağlığı için uygun olmadığı belirtildi.