Aziz Yıldırım seçimden sonra karar verecek

Başkan Aziz Yıldırım, takımdaki bazı belirsizliklere seçimden sonra karar verecek.

Ali Koç ile seçimlerde yarışacak olan Fenerbahçe'nin mevcut başkanı Aziz Yıldırım, kritik konuları çözmeyi seçim sonrasına bıraktı.

Aykut Hoca, kaptan Volkan, Janssen ve Neto’nun durumu hâlâ belirsizliğini koruyor. Başkan sandıktan galip çıkarsa 4 Haziran günü düğmeye basacak.

SEZONU 2. tamamlan sarı-lacivertlilerde herkes tatile gitti. Ancak akıllarda bir sürü soru işaretleriyle. Hiçbir futbolcu geleceğiyle ilgili bir fikre sahip değil. Sözleşmesi sona eren Volkan Demirel’e henüz kimse, “Gel sözleşmeni uzatalım” demedi. Ya da kiralık olarak forma giyen Neto ve Janssen’e “Sizden memnunuz, bir yıl daha devam edelim” teklifinde bulunulmadı.

OYUNCULARIN yanı sıra Aykut Kocaman’ın durumu da belirsizliğini koruyor. Kalıp kalmayacağına göreve gelecek başkanın karar vermesini isteyen Kocaman, istifa mektubu cebinde geziyor. Bu bilinmezliklerin bu kadar çok olmasının tek sebebi seçim. Rakibi Ali Koç’a koltuğu kaptırmamak adına var gücüyle çalışan Aziz Yıldırım kapısını çalanlara, “Seçimden sonra görüşelim” diyor.

SANDIKTAN çıkacak sonuca göre hareket etmek isteyen başkan, bir taraftan da gelecek sezon planlamasına start verdi. Geçmiş yılların aksine transfer işini bu kez erkenden çözmek niyetinde. Bu bağlamda resmi olmasa da girişimlere başladı. 3 transfer yapıp, işi noktalamak isteyen sarı-lacivertlilerin 1 numarası kur farkında olan 15 milyon Euro’luk artı parayı bunun için kullanacak.

FUTBOLCU satması durumunda bonservisten gelecek ücreti de transfere harcayabilecek olan başkan, bazı oyuncuları şimdiden takip etmeye başladı. Teknik heyetten bağımsız temaslarını sürdüren Yıldırım, şu an için sadece menajerlerden teklif alıyor.

ŞAMPİY10