Aziz Yıldırım’ın son durumu

Şike soruşturmasın kapsamında tutuklanan Aziz Yıldırım'ın avukatı Faik Işık, Metris Cezaevi çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Şike soruşturmasın kapsamında tutuklanan Aziz Yıldırım’ın avukatı Faik Işık, Metris Cezaevi çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

‘BİLET İSTEYEN KAMU GÖREVLİLERİ VAR’
Bizden her maç öncesi bilet isteyen kamu görevlileri var. Onların da görüntüleri, resimleri var. Onlar da o zaman bu suç örgütüne mensup. Giresun’daki operasyonu F. Bahçe’ye bağlayamazsınız. Eğer bağlarsanız, bu kişilere de işlem yapmanız gerekir. Herkesi resmi ve görüntüsü mevcut. Onlar da mı suçlu? Bu kişilerle bütün kulüplerin yöneticileri yemek yiyor, birlikte görüntüleniyor. Bu kişiler G. Saray’da, Beşiktaş’ta ve Trabzonspor’da da mevcut. O zaman herkes bu ülkede suçlu.

‘DELİLLERİ GÖRMEDİK BİLE’
Bize yöneltilen suçlamalarla ilgili delilleri görmedik, aslında delil olup olmadığını bile bilmiyoruz. Açıklama yapmak da istemiyoruz ancak buna mecbur kalıyoruz. Çünkü her gün birçok yayın organında bir sürü haber çıkıyor. Bunlar hakimlerin önüne gelmeden gazetelerde yer alıyor. Biz bile göremiyoruz.

‘AZİZ YILDIRIM KAÇ KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ?’
Başkanın böbreğinde kist var, şekeri yükseliyor sürekli. Bunu dava bitsin anlamında söylemiyoruz. Ama başkan tutuksuz yargılanmalı. İçeride tutunca ne olacak? Türkiye içeride tuttuğu insanlarla mı gurur duyacak? 87 yılla yargılanacağı söyleniyor. Ne yaptı bu adam? Kaç kişiyi öldürdü? Sadece ‘Ben iş adamıyım, tüm mal varlığımı ortaya koyuyorum ve tutuksuz yargılanmak istiyorum.’ diyor.

FANATİK