Baba bebeğinin öleceğini biliyormuş!

Göztepe Hastanesi’nde daha önce durumu ağır olduğu açıklanan ve dün hayatını kaybeden bebek Çil’in babası, çocuğunun büyük sorunlarla dünyaya geldiğini, ölümünü beklediklerini kaydederek, hastane yönetiminden şikayetçi olmadığını söyledi.

Bebeğinin ölüm haberini alması üzerine sabah saatlerinde hastane morguna gelen baba Harun Çil, burada savcıya ifade verdi. Morg çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çil, 3 bebeğinin büyük sorunlarla dünyaya geldiğini ifade ederek şöyle konuştu; ”Bebeğimin doğduğunda büyük sorunları vardı, ölümünü bekliyordum, ölüm nedeninin bakterilerle bir ilgisinin olmadığını düşünüyorum. Hastane yönetiminden şikayetçi değilim.”

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Rafet Yiğitbaşı dün akşam saatlerinde yaptığı yazılı açıklamada, hastanenin yoğun bakımında yaşanan bebek ölümleriyle ilgili yapılan son basın açıklamasında durumunun ağır olduğu belirtilen düşük doğum ağırlıklı olarak dünyaya gelen, down sendromu, sindirim sistemi ve kalp anomalileri bulunan bebek Çil’in, dün akşamüstü yaşamını yitirdiğini kaydetmişti. Doç. Dr. Yiğitbaşı açıklamasında, ’’Hastanın hemo-kültürlerinde bebek ölümlerine neden olduğu düşünülen her iki bakteriye de rastlanmamıştır’’ ifadesine yer vermişti.