Baba-kız trafik kurbanı oldu

Mahmut Aktop ve kızı 15 yaşındaki Mine’nin bulunduğu mal yüklü minibüs, hatalı sollama sonucu Afyonkarahisar yakınlarında yolcu otobüsüyle çarpıştı.

Minibüsün ikiye bölündüğü kazada baba- kız parçalanarak can verdi. Adana’dan Bursa’ya giden ve çoğunluğu tatilden dönen otobüsün yolcuları, kazanın ardından 3 saatten fazla karlı havada ve soğukta beklemek zorunda kaldı.

Afyonkarahisar- Konya karayolunun 13’ncü kilometresinde Mahmut Aktop’un kullandığı 03 DA 394 plakalı minibüs, sürücüsünün hatalı sollama yapması sonucu bugün saat 07.00 sıralarında karşı yönden gelen Abdülaziz Gülöz’ün kullandığı 47 AV 333 plakalı yolcu otobüsüyle kafa kafaya çarpıştı. Kazada minibüsün ön tarafı paramparça olurken, motoru ise metrelerce öne savruldu. Yolcu otobüsü ise, yolun sağında 1.5 metre alçaktaki tarlaya girdi. Otobüsün devrilmemesi yaralı ve ölü sayısının artmasını engelledi.

Kazada, hurdaya dönen minibüsün sürücüsü Mahmut Aktop ve yanında oturan kızı Mine Aktop olay yerinde can verdi. Mahmut Aktop’un Afyonkarahisar’a bağlı Büyükkalecik Beldesi’nde pazarcılık yaptığı belirtildi. Kaza sonrası minibüste bulunan başta çorap ve benzeri manifatura eşyaları yola saçıldı.

Kazanın şokunu atlatmaya çalışan otobüsün yolcuları ise yaklaşık 3 saat boyunca karlı ve soğuk havada beklemek zorunda kaldı. Yolcular, firma tarafından tahsis edilen yeni otobüsle yola devam etti. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.