Baba kızına nikah kıyan genci bıçakladı

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde kaçarak evlenen genç çiftin mutluluğu, kanlı bitti. Kayınpeder, kızını kaçırarak nikah kıyan genci boynundan ve karnından bıçaklayarak öldürdü.

Kamil Taşar (30), Gazipaşa’da yaşayan Hatay nüfusuna kayıtlı Çiğdem K.’yı (19) iki kez ailesinden istedi. Ancak K.’nın ailesi kızı vermedi. Birbirlerini seven gençler anlaşarak kaçmaya karar verdiler. Bir hafta önce sevdiği kızı alarak Anamur’a kaçan Kamil Taşar, burada ailelerinden habersiz resmi nikah yaptı.

İki gün önce Gazipaşa’ya dönen çift, evlerine eşya almak için alışveriş yapmaya çıktı. Çift, Gazipaşa Belediye Parkı arkasındaki Eski Pazaryeri Kavşağı’nda kayınpeder R.K.(51) ile karşılaştı. R.K, Kamil Taşar’a saldırarak boynundan ve karnından bıçakladı. Ağır yaralanan Taşar, önce Gazipaşa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Daha sonra sevk edildiği Alanya Devlet Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Olaydan sonra kaçtığı öğrenilen R.K.’nın Gazipaşa polisi tarafından arandığı öğrenildi.