Baba küçük kızının gözleri önünde eşini öldürdü

Antalya'da eşine boşanma davası açtıktan sonra üç yaşındaki kızıyla birlikte ana ocağına sığınan 22 yaşındaki genç kadın, kızının ve annesinin gözleri önünde boşanmak istediği eşi tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

Kendisinden boşanmak isteyen eşini defalarca bıçaklayan Timur Işıkelekoğlu, üç yaşındaki kızı Şule’yi de yanına alıp bahçe arasından kaçarak kayıplara karıştı. Küçük kızı ve annesinin gözleri önünde 4 yıllık eşi tarafından bıçaklanan genç anne, Nurgül Işıkelekoğlu 112 Acil ekiplerinin müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Olay yerinde hayatını kaybeden annenin cesedi, otopsi için Akdeniz Üniversitesi Adli Tıp Morgu’na kaldırıldı.

Cinayetten sonra Nurgül Işıkelekoğlu’nun yaşlı annesi Fidan Çelik ve babası Muhammet Çelik şoka girdi. Anne Fidan Çelik komşuları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Polis ekipleri eşini bıçaklayarak öldüren ve 3 yaşındaki kızını da yanına alarak kaçan kocanın yakalanması için çevrede geniş çaplı araştırma başlattı. Küçük kızın nerede olduğu tespit edilemedi. Cinayetin görgü tanıkları Timur Işıkelekoğlu’nun eşinin yanına kızını görmek bahanesiyle üç kez geldiğini ve son gelişinde evin önünde oturan eşini bıçakladığını ileri sürdüler.

Nurgül Işıkelekoğlu’nun şiddetli geçimsizlik yüzünden eşine boşanma davası açıp kızıyla birlikte anne ve babasının evine geri döndüğü, 6 aydır burada yaşadığı öğrenildi. Timur Işıkelekoğlu’nun ise işsiz olduğu ve son günlerde kendisinden boşanmak isteyen eşi ile barışmaya çalıştığı belirtildi. Timur Işıkelekoğlu’nun bugün de kızını görmek bahanesiyle sabah iki kez eve geldiği ve üçüncü gelişinde yanında getirdiği bıçakla eşi Nurgül Işıkelekoğlu bıçaklayıp kaçtığı öğrenildi.