Babacan olduğu sürece kriz oluşması imkansız

AK Parti kurucu üyesi ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nazım Ekren, ekonominin başında Ali Babacan olduğu sürece Türkiye'de kriz oluşmasının imkansız olduğunu söyledi.

AK Parti Fethiye ilçe başkanlığına seçilen Dr. Abdulkadir Sarıhan’ı parti binasında ziyaret ederek tebrik eden Milletvekili Ekren, 3 Kasım 2002 seçimlerinde partilerinin tek başına iktidara gelmesi ile birlikte dibe vuran ekonomiyi yeniden canlandırdıklarını ifade etti. Ekren, AK Parti iktidarının Babacan’la dünyadaki ekonomik gelişmeleri yakından takip ettiğini belirtti.

Ekren, “Ülke ekonomisi istikrara kavuşarak geçmiş dönemlerde olduğu gibi Başbakan’ın nezle olması ile birlikte borsa dibe vurmuyor. İktidarımız devrinde yüzde 30’luk ticaret enflasyonunu yüzde 8’e indirdik. Son 3 yılda ülke ekonomisinde yüzde 8 büyüme oldu. AB ülkeleri girişimcileri Türkiye ekonomisini istikarlı görüyor ve yatırım yapıyorlar” şeklinde konuştu. Ekren, hükümetin iktidarda olduğu süre içinde ülke istikrarı için ekonomide hiç bir zaman popülist politikaları uygulamaya koymayacağını sözlerine ekledi.