Babalar küstü!

Yıllardır sanat dünyasında hayranları tarafından “Baba” lakabıyla anılan Müslüm Gürses ve Ferdi Tayfur arasında “Dostluk ve Kardeşlik Konseri” dolayısıyla küskünlük yaşanıyor.

“30 milyarın 5 milyarını aldı”
Firma, “Müslüm Gürses- Ferdi Tayfur Konseri”nin iptal edildiğini ilan ederken, şirketin sahibi Erkan Kork ve Müslüm Gürses gazetemize çarpıcı açıklamalarda bulundu. Erkan Kork “Ferdi Tayfur, yazılı sözleşmeye yanaşmayınca kendisiyle sözlü olarak anlaşmaya vardık. 1.5 aylık süre içinde medya kuruluşlarında ve çeşitli yerlerde konserin reklamı yapıldı. Birçok yere afiş asıldı. Ferdi bey, kendisine ücret ödenmediğini de iddia ediyor. Madem böyle bir sıkıntısı vardı. Neden 1 ay boyunca herhangi müdahalede bulunmadı? Reklamlarını yapmamıza niçin müsaade etti? Kendisiyle 30 milyara anlaştık. İlk olarak 5 milyarlık çek verdik. Konsere çıkmak istemiyorsa, bu parayı kabul etmesinin sebebi nedir?

Gürses’i kıskandı mı?
Erkan Kork, konsere bir hafta kala Ferdi Tayfur’un bir gazeteye verdiği röportajdaki iddialarının asılsız olduğunu dile getirerek, “Bizim Gürses’i desteklememize ve TV kanallarında özellikle Okan Bayülgen’e konuk olarak katılmasına kızmış. Gündeme sürekli Müslüm Gürses’i getirdiğimizi, kendisini arka planda bıraktığımızı iddia ediyor. Gürses’in kanallarda yer alması kendisini tercih eden programcıların işidir. Bizimle bir alakası yok. Ferdi Tayfur şimdiye kadar Abdi İpekçi dışında hep küçük yerlerde konserler vermiştir. Kendisinin kişisel kaprisi böyle bir yol çizmesine sebep olmuştur. Bu yüzden kendisiyle olan anlaşmamızı feshettik” şeklinde konuştu.

>> “Reklam yaptılar”
Ferdi Tayfur kendisine yöneltilen suçlamalara menajeri Coşkun Ak aracılığıyla cevap verdi. Tayfur, “Yapılan yazılı anlaşmaya uyulmadı. İstediğim paranın bir kısmının hemen verilmesini istedim. Bu da yerine getirilmedi. Benim derdim para değil. Gerekirse ücretsiz “halk” konseri de veririm. Ancak prensip sahibi bir sanatçıyım. Konsere çıkmayacağımı peşinen söyledim. Buna rağmen adımı kullanıp konseri afişe ettiler. Kimseye ‘Adımı kullanarak reklam yapın’ demedim… Benim sırtımdan geçinmesinler. Herhalde parayı biletler satıldıktan sonra ödemeyi düşünüyorlardı. Böyle şey olur mu?. Zaten böyle organizasyon da olmaz” diye konuştu.

>> Müslüm Gürses tepkili
Müslüm Gürses ise şahit olduğu olaylardan dolayı şaşkınlığını dile getirerek, “Biz Ferdi’yle Adana’dan mahalle arkadaşıydık. Hiçbir zaman bir saygısızlığım olmadı. Onu üzecek bir şey yapmadım. Benim televizyonlara çıkmam onu niye rahatsız etti anlamadım. Hiç de ön planda olmaya çalışmadım. Biz aynı jenerasyonun insanlarıyız. 30 yıldır sanat dünyasındayız. İlk defa aynı sahneyi paylaşacaktık. Ferdi’nin sergilediği tavra mana veremiyorum” diyerek tepkisini dile getirdi. Bu arada, Müslüm Gürses 11 marttaki konserine yeni partneri Teoman ile birlikte çıkacak.