Babasının boğulmasına tanık oldu (2)

Bursa'da sabah saatlerinde yüzmek için oğluyla havuza giren 56 yaşındaki Ömer Durmayaz, yüzerken geçirdiği kalp krizi sonucu boğularak öldü.

Merkez Yıldırım İlçesi Emirsultan Mahallesi’nde oturan ve geçimini kuruyemiş dükkanlarıyla kazanan 3 çocuk babası Ömer Durmayaz, bu sabah AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Hıdıroğlu’nun damadı olan 29 yaşındaki oğlu Hasan ile yüzmek için Çekirge Semti’ndeki Büyükşehir Belediyesi’ne ait Havuzlu Park’a geldi. Burada oğluyla birlikte havuzda yüzen Ömer Durmayaz, kalp krizi geçirdi. Yüzme bilen babasının havuzdaki çırpınışları karşısında şok olan ve ne yapacağını şaşıran Hasan Durmayaz, parkta görevli bekçinin yardımıyla, babasını havuzdan çıkardı.

Yaşadığını umduğu babasının havuzda yüzerken su yuttuğunu düşünerek, yuttuğu suları çıkarmaya çalışan Hasan Durmayaz, bu sırada, “Ne olur babama yardım edin. Onu kurtarın. Göz göre göre ölüyor” diye bağırdı. Geçirdiği kalp krizi sonucu havuzda boğularak ölen Ömer Durmayaz’ı, çağrılan 112 Acil Servis çalışanlarının da yaptığı müdahale, yaşama döndüremedi. Dünürünün ölümünü sabah öğrenen AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Hıdıroğlu, havuzlu parka gelerek, damadını sakinleştirmeye çalıştı.

Ömer Durmayaz’ın ölümüyle ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı’nca başlandı. Durmayaz’ın adli tıp morguna kaldırılan cesedine, otopsi yapılacak.