Bafra Musiki Cemiyeti’nden fotoğraf sergisi

Cumhuriyet'in 90. yılı, kutlama etkinlikleri kapsamında Bafra Kız Meslek Lisesi'nde düzenlenen sergide, yaklaşık 50 kadar fotoğraf sergilendi.

Cumhuriyet’in 90. yılı, kutlama etkinlikleri kapsamında Bafra Kız Meslek Lisesi’nde düzenlenen sergide, yaklaşık 50 kadar fotoğraf sergilendi.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’in kestiği açılış kurdelesinden sonra sergi konukların ve halkın beğenisine sunuldu. Sergiye Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Kız Meslek Lisesi Müdürü Sadık Dankaz, Md. Baş. Yrd. Melek Çelebi, Bafra Fotoğraf Kulübü Sorumlusu Cemile Çelebi, Bafra Musiki Cemiyeti Başkanı Namık Anarat, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Kurt, Yunus Sayım, okul idarecileri, öğretmen ve öğrencilerle sanatsever Bafra halkı katıldı.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, sanat ve kültüre ilgi duyup önem verdiklerini ve Bafra adına yapılan ve yapılacak her türlü sosyal, kültürel ve sanat çalışmalarına destek vermeye devam edeceklerini söyleyip, Bafra Fotoğraf Kulübü Üyelerini kutlayıp teşekkür etti.

Bafra Musiki Cemiyeti, Fotoğraf Kulübü Sorumlusu Cemile Çelebi de tüm konuk ve katılımcı sanatsever Bafralılara ilgilerinden dolayı teşekkür edip, sanatın güzel ve ilgi çeken bir dalı olan fotoğrafçılığın ilçemizde de gözde bir sanat türü haline geldiğini dile getirdi.

Bafra Musiki Cemiyeti Başkanı Namık Anarat ise, cemiyette sadece musiki değil şiir, fotoğraf, folklor ve halk oyunları gibi sosyal ve kültürel kulüplerin de hizmet verdiğini, bu kulüplerde deneyimli eğitimcilerin görev yaptığını ve ayrıca haftanın 3 günü de bestekar, sanatçı ve udi Faruk Tokgözol tarafından cemiyet binasında ud kurslarını devam ettiğini belirtti.

Sergi sonrası yapılan ikramlar ve toplu fotoğraf çekimleriyle sergi sona erdi.