Bağcılar’da şok saldırı!

Bağcılar'da 3 otomobil eşzamanlı olarak atılan molotofkokteylleriyle yakıldı.

Yanan otomobillerden birinin sahibinin eşi, yanan otomobilin başında fenalık geçirdi.
Bağcılar Kazım Karabekir Mahallesi’ndeki birbirine yakın iki ayrı sokakta park halindeki 3 otomobile saat 22:00 sıralarında eş zamanlı olarak molotof kokteylli saldırı düzenlendi. Saldırıda otomobillerde maddi hasar meydana gelirken polis, olay yerinde geniş güvenlik önlemi aldı. İstanbil Büyükşehir Belediyesi’nde Zabıta Komiseri olan Aydın Özdemir’in sorumluluğunda olan 34 DF 6962 plakalı otomobil ve önünde bulunan Ayhan Özdemir’e ait 34 JTL 82 plakalı otombile kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce molotofkokteylli saldırı düzenlendi. Bu esnada başka bir sokakta Şaban Madenci’ye ait 34 AIP 18 plakalı otomobile de molotofkokoteylli saldırı düzenlendi.

Saldırganların hızla olay yerinden kaçtığını belirten görgü tanıkları, durumu polise ve itfaiyeye bildirdi. Yanan otomobillere ilk müdahaleyi çevrede bulunan vatandaşlar yangın tüpleriyle yaptı.

Öte yandan kül olan otomobilini gören Şaban Madenci’nin eşi Ayşe Madenci, gözyaşına boğuldu. Kül olan otomobilin başında fenalık geçiren Ayşe Madenci “Bu aracı almak için 6 yıl çalıştık. Bütün emeklerimiz gitti. Arabam.” diyerek feryat etti. Eşini sakinleştirmeye çalışan Şaban Madenci, olay olduğu sırada namazda olduğunu ve olayı görmediğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’inde Zabıta Komiseri olan Aydın Özdemir ise kendisine komşularının haber verdiğini söyleyerek, otomobilin Belediyeye ati olduğunu belirtti.

Polis, olayın faillerini bulmak için geniş çaplı çalışma başlattı.