Bağcılarlı öğrenciler TCDD Müzesi’ni gezdi

Bağcılar Belediyesi Bilgi Evi öğrencileri, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Müzesi'ni ziyaret edip ilk trenleri, vagonları ve raylı ulaşım araçlarını yakından görme imkânı buldu.

Bağcılar Belediyesi Bilgi Evi öğrencileri, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Müzesi’ni ziyaret edip ilk trenleri, vagonları ve raylı ulaşım araçlarını yakından görme imkânı buldu.
Toplam 145 metrekare alana kurulu olan müzede 300 kültür varlığı yer alıyor.

Bağcılarlı öğrenciler, İstanbul Modern’de ‘Erol Akyavaş – Retrospektif Sergisi’ ziyaretinin ardından 3 Kasım 1890’da hizmete giren tarihi Sirkeci Garı’nda bulunan TCDD Müzesi’ni gezdi. Uzman rehberlerin de katıldığı gezide çocuklar, tarihi Müze’de sergilenen ilk elektrikli banliyö trenine bindi.

Döneminin ünlü mimarlarından Alman A . Jasmund’un eseri olan Sirkeci Garı’nda toplam 145 metrekarelik bir alana kurulu bulunan Devlet Demir Yolları Müzesi, içerisinde 300 kültür varlığını barındırıyor.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, 365 gün eğitimin devam ettiği Bilgi Evi’ndeki öğrencilerin yaz aylarını da kültürel ve sosyal faaliyetlerin ağırlıklı olduğu gezi faaliyetleriyle değerlendirmelerinden dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Pazar, pazartesi ve bayram günleri dışında her gün ziyarete açık olan Müze’ye giriş ücretsiz.