Bağımsız aday Harun Özcan YSK’nın kararına itiraz edecek

Daha önce başka bir ilde hakkında verilmiş hapis cezası sebebiyle Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'nun veto ettiği Çanakkale bağımsız milletvekili adayı Harun Özcan, karara itiraz edeceğini açıkladı.

Daha önce başka bir ilde hakkında verilmiş hapis cezası sebebiyle Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nun veto ettiği Çanakkale bağımsız milletvekili adayı Harun Özcan, karara itiraz edeceğini açıkladı.
                2007 seçimlerinde Genç Parti 1. sıra milletvekili adayı olan Harun Özcan, Genç Parti’nin 12 Haziran tarihinde yapılacak seçimlere katılmama kararı almasının ardından bağımsız aday oldu. YSK tarafından açıklanan geçici aday listelerinde isminin yer almaması sebebiyle Ankara’ya avukatları ile birlikte giden Özcan, karara itiraz edeceğini söyledi.
        YSK, Harun Özcan’ın adaylığının kabul edilmemesinin gerekçesini Çanakkale İl Seçim Kurulu’na şu şekilde bildirdi: “Karabük’teki bir ticari faaliyeti sırasındaki alacak konusunda 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davada 2 yıl 1 ay hapis cezası aldığından dolayı aday gösterilmemiştir.”