‘Bağımsız’ Kamer Genç MHP’ye sığındı!

Meclis'te sürekli tartışma çıkaran Genç, kendisini yanına oturtan MHP lideri Bahçeli'ye övgüler yağdırdı.

Anayasa görüşmelerinin 3. gününde ‘huzuru bozduğu’ gerekçesiyle Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin’in ‘uyarı’ cezası verdiği Genç, ‘savunma’ için sürekli kürsüye yürüyüp Şahin’den söz talep etti. Bu sırada devamlı ayakta duran ve etrafıyla polemiğe giren Genç’e MHP lideri Bahçeli sahip çıktı. Yanındaki milletvekilini kaldırarak yer gösteren Bahçeli, Genç’le bir süre sohbet etti. Bahçeli’nin bu tavrından çok etkilenen Kamer Genç, Meclis kürsüsünden, “Sayın MHP Genel Başkanı Beyefendi’ye çok teşekkür ederim, lütfettiler, beni de yanına çağırdılar. O gösterdikleri hüsnü kabulden dolayı da kendilerine şükranlarımı arz ediyorum.” diye konuştu.

Kamer Genç, bu yaşananlarla ilgili olarak dün Meclis’te bir basın toplantısı düzenledi. “Can güvenliğim kalmadı. Başıma bir iş gelirse sorumlusu başbakandır. Ölürsek öbür dünyada, kalırsak da bu dünyada hesaplaşacağız.” dedi. Ardından Genel Kurul’daki görüşmeler sırasında bir kez daha kavgaların göbeğinde yer aldı. MHP’nin ‘şehit yakınlarının sorunlarının görüşülmesi’ gerekçesiyle verdiği grup önerisinin ‘lehinde’ söz alan Genç, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve AK Parti’ye hakaret eden bir konuşma yaptı. Genç’in konuşmasından rahatsız olan AK Partili vekiller ayaklanırken sözlerini düzeltmesini istedi. Tartışma üzerine Genel Kurul’u yöneten Meclis Başkan Vekili Sadık Yakut, oturuma ara vermek zorunda kaldı. Fakat verilen arada tartışma daha da büyüdü. AK Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş, Genç’in üzerine yürüdü. CHP ve MHP’liler Kamer Genç’i aralarına alarak AK Partililerden korumaya çalıştı. Bu esnada MHP Kırıkkale Milletvekili Osman Durmuş, AK Partili Daniş’in boğazını sıktı. Bunun üzerine Durmuş’a yumruk savuran Daniş’in yumruğu boşlukta kalırken Durmuş da Daniş’i itti. Araya diğer milletvekilleri girdi. Kamer Genç’in tartışma boyunca dışarı çıkmaması ve yerinden AK Partililere laf atmayı sürdürmesi dikkat çekti. Kavga sırasında CHP’li Canan Arıtman’ın ‘Tutmayın kavga etsinler.’ dediği öne sürüldü.

MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır ise Kamer Genç’i savundu. AK Partili yüz kişinin bir kişinin üzerine yürüdüğünü ileri süren Şandır, “Kavgalar da son zamanlarda bizim grubun orada yaşanıyor. 1 metre mesafesini aşıyorlar. AK Partililer başlarına iş alacaklar.” ifadelerini kullandı. MHP Kırıkkale Milletvekili Osman Durmuş ise, “Ben ayırmaya çalıştığım anda, ellerim Daniş’in boğazına doğru kaydı. Yoksa boğazını sıkma gibi bir niyetim yoktu. Niyetim kavgayı ayırmaktı.” dedi.

ZAMAN