Bağımsız milletvekili adayı öldürüldü

İstanbul 2. Bölge bağımsız milletvekili adayı Tuncay Şeyranlıoğlu, Eyüp'te uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Bir televizyon kanalının programına konuk olarak katılan Tuncay Şeyranlıoğlu (42), şoförü Yakup Aydın’ın kullandığı 34 G 8348 geçici plakalı ciple buradan ayrıldı.

Şeyranlıoğlu’nun aracına, Alibeyköy Kemerburgaz yolunda, plakası belirlenemeyen siyah renkli bir otomobilden ateş açıldı.

Olayda yaralanan Şeyranlıoğlu ve beraberindeki özel kalem müdürü Derya Uçar, Memorial Hastanesi’ne kaldırıldı. Tuncay Şeyranlıoğlu’nun hastaneye kaldırılırken hayatını kaybettiği öğrenildi.

Sol omzunda kırık ve kurşun yarası bulunduğu belirtilen Derya Uçar ise ilk tedavisinin ardından ambulansla Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Uçar’ın hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

Olayda yaralanan sürücü Yakup Aydın, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’ne, araçta bulunan Savaş Memiş ise Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Savaş Memiş’in tedavisi tamamlanarak taburcu edildi.

Saldırgan veya saldırganlar ise olayın ardından kaçtı. Saldırganların yakalanması için çalışma başlatan polis, Şeyranlıoğlu’nun aracı ve çevresinde inceleme yaparak boş kovanları topladı.

İstanbul 2. Bölge bağımsız milletvekili adayı Tuncay Şeyranlıoğlu, Buket Düğün Sarayları İnşaat Basın Yayın Limited Şirketi’nin sahibi ve şirkete bağlı Tamgün Gazetesi’nin imtiyaz sahibiydi. Şeyranlıoğlu, Alibeyköy Spor Kulübü’nün de bir süre başkanlığını yapmıştı.