Bağ–Kur emeklileri de PTT’den maaş alabilecek

Posta Telgraf Teşkilatı (PTT) ile Bağ-Kur Genel Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile, Bağ-Kur emeklileri de bundan böyle maaşını PTT şubelerinden alabilecek.

SSK ve Emekli Sandığı emeklilerinden sonra Bağ-Kur emeklilerinin de maaşlarını PTT şubelerinden alabileceklerini ileri süren Akbal, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Bağ-Kur emeklileri maaşlarını 25 Mart’tan itibaren PTT şubelerimizden alabiliyorlar. Ancak maaşlarını ikametgah adreslerinden almak isteyen 65 yaş ve üstü emeklilerin merkezlerimize müracaatları halinde kendilerine ödeme yapılacak. PTT merkezlerimizin tamamında ve 6 PTT şubemizde uluslararası Westem Union Hızlı Para Transferi havale işlemleri yapılıyor. Bu hizmetler 205 ülkeyi kapsıyor. Havale üst limiti 5 bin dolar.”

Kişisel pul basımı satışlarının devam ettiğini de ileri süren Akbal, kişisel pulların tüzel kişilerin kuruluş yıl dönümlerini kutlamak, belli bir olayı anmak, ticari bir ürünün tanıtımını yapmak, gerçek kişilerin doğum günü, evlilik yıl dönümü, mezuniyetlerini kutlamak ve benzeri amaçla mektup gönderilerinin üzerine kendi pullarını yapıştırabildiklerini kaydetti.