Bahçede basın toplantısı

Milli Takım'ın Almanya'da kamp yaptığı Klosterpforte Otel tadilatta olduğu için Terim basın toplantısını bahçede yaptı.

Yer bulunamadı

Euro 2008 hazırlıklarını Almanya’da sürdüren A Milli Futbol Takımımız’ın kamp yaptığı Klosterpforte Otel’de dün ilginç bir olay yaşandı. Otel tadilatta olduğu için teknik direktörümüz Fatih Terim’e basın toplantısı yapacak yer bulunamadı. Yöneticilerle yapılan uzun görüşmeler sonrası otelin girişinde, bahçedeki çimlerin üstüne masalar kuruldu ve gecikmeli de olsa toplantının yapılması sağlandı. Teknik direktör Fatih Terim’in de olay nedeniyle şaşkınlığını gizleyemediği gözlendi.

‘Yarar sağlamaz’

Toplantıya yardımcıları ve takım kaptanı Rüştü ile birlikte katılan Fatih Terim, “Bir ülkenin bir milli takım teknik direktörü olur. O kişi kamuoyunda uluorta yıpratılmaz. Kadroya çağrılmayan oyuncuların kritik edilmesi de kimseye yarar getirmez. Burada bugün bu arkadaşlar, yarın başkaları yarışır. Güzel bir gruptayız. Umarım bunun sonucunu iyi biçimde alırız. UEFA yetkililerine dönüş programımızı 30 Haziran olarak bildirdik. Portekiz’le oynayacağımız ilk maça iyi başlamak istiyoruz” dedi.

‘Biz duygusal olmayız’

Almanya kampında Teknik Direktör Fatih Terim ile birlikte toplantıya katılan kalecimiz Rüştü, basın mensuplarına İsviçre’de duygusal olmayacaklarını söyledi. Rüştü, “Bize karşı oynayacak futbolcuların içinde Türkler’in olması bizim duygusallık içine girmemize neden olmaz” dedi. Rüştü, “Duygusallık belki onlar için geçerli olur, ama bizim için olmaz. Çünkü biz Türk Milli Takımı’nda oynuyoruz” diye konuştu.

FANATİK