Bahçeli “Ananı da al git” anlayışını kaldıracağız dedi

Devlet Bahçeli, tek başına iktidar olacaklarını, hiç bir partiyle koalisyon yapmayı düşünmediklerini söyledi.

Mersin Metropol Miting Alanı’nda düzenlenen mitinge yaklaşık 25 bin kişi katıldı. Alana gelenler, güvenlik önleminden geçirilerek içeri alındı. Alanı dolduran kalabalık, miting süresinde Türk Bayrakları ile MHP bayrakları salladı. ‘Devletin başına Devlet’ gelecek sloganları altında platforma çıkan Devlet Bahçeli, MHP’nin tek başına iktidara geleceğini ve hiç bir partiyle koalisyon yapmayacaklarını söyledi.

Türkiye’nin 4 yıl 8 ay boyunca ağır bir yıkıma uğradığını söyleyen Bahçeli, “Bu yıkım etkileri her kesimde görüldü. Çiftçi, üretici, köylü, esnafın boynu bükük. Sanayici can çekişiyor. İthal mallar her tarafı sarmış. Mevcut sıkıntıların aşılması için MHP tek başına iktidara gelecek. Milliyetçi hareket anlayışı ‘Ananı da al git’ anlayışını ortadan kaldıracak ve o ananın ellerini bir bir öptürecek” dedi.

Milliyetçi hareketin çığı gibi büyüdüğünü, bu durumun AKP yandaşlarında sıkıntıya neden olduğunu da savunan Bahçeli, “AKP yandaşları fitne peşinde. Ama Milliyetçi hareket anlayışı tek başına iktidara gelecek. Bu sıkıntıları ortadan kaldıracak” diye konuştu.