Bahçeli: Bir kere satan yine satar

MHP lideri Bahçeli, olağan kurultayda isim vermeden Akşener'e yüklendi.

Dün gerçekleştirilen olağan kurultayda bir kez daha genel başkan seçilen Devlet Bahçeli, konuşmasında isim vermeden Akşener'e yüklendi ve 'Unutmayınız, bir kere satan yine satar' ifadesini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “CHP, İP, HDP, PKK, FETÖ, PYD, YPG, IŞİD, DHKP-C ve küresel cinayet şebekesinden müteşekkil ihtilaf ve ihanet bloku cumhurun karşısında tel tel dağılacaktır” dedi. MHP’yi 2019 seçimlerine taşıyacak yönetim kadrolarının da şekillendiği 12. Olağan Büyük Kurultay dün Ankara Arena Spor Salonu’nda yapıldı. Bahçeli, delegenin tümünün desteğiyle yeniden genel başkan seçildiği kurultayda şu mesajları verdi:

10 Ocak 2016’da dedik ki, kurultayımızın tarihi 18 Mart 2018’dir. Siz söyleyiniz; sözümüzü milim ödün vermeden tuttuk mu? (Evet) Kurultay bezirgânlarından, sırtımızdaki kamburlardan, içimizdeki safralardan kurtulduk mu? (Evet)

12. Olağan Büyük Kurultayına gelene kadar ne kadar kepazelik, ihanet, skandal, travma varsa hepsine maruz kaldık. Hamdolsun hepsinden alnımızın akıyla çıktık, oyunları tümden bozduk. Unutmayınız, bir kere satan yine satar. Vefasızlık imansızlıktır, ihanete iltifat ve ihtiramdır. Bir kere ihanetle bin kere ihanet arasında hiçbir fark yoktur. Kulu kandıranlar, Allah’ı nasıl kandıracaklar?

MHP, 1 Kasım 2015’den sonra ele geçirilmek istendi; çünkü Türkiye’nin işgal planında sosyal ve siyasal dayanak arandı. Milletin son kalesi teslim olsaydı, millî direnç düşecek, milliyetçi direniş inişe geçecek, 15 Temmuz hain FETÖ darbesi Allah muhafaza belki de gerçekleşmiş olacaktı.

TÜRKİYE