Bahçeli Cem Yılmaz’a malzeme çıkardı

MHP Lideri Bahçeli, grup konuşmasında '1 metreden fazla yaklaşan gününü görür' deyip AKP'lileri tehdit etti ama, ortaya mizahi bir durum çıktı. Meclis'te FIR hattı oluşturuldu.

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, ‘Valla Sayın Bahçeli’nin sözlerinden Cem Yılmaz’a iyi şov malzemesi çıkar. Biz artık MHP’lilerle telefonda konuşmaya başladık’ dedi. ‘Gözümüzde ölçü yok’ diyen Elitaş, MHP’nin Meclis’te mezura dağıtmasını beklediğini açıkladı. Elitaş, Genel Kurul’da MHP sıralarının yanında CHP ve BDP grupları olduğuna işaret ederek, ‘Yani onlara da diyor ki ‘Koltuklarınızı geriye alın.’ Bu durum akla ziyan. Valla bundan iyi Aziz Nesin hikayesi olur.

Cem Yılmaz, şovunda kullanabilir’ diye konuştu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz da, ‘Meclis’te MHP’li arkadaşlarımı gördüm, ne yapacağım? Bu konuşma, Sayın Bahçeli’ye hiç yakışmadı’ yorumunu yaptı.

‘BİR METRE KURALI’ SALLANTIDA!

MHP lideri Devlet Bahçeli ‘Grubumuza bir metreden fazla yaklaşan ne olduğunu görecek’ dedi ama dün Meclis Genel Kurulu, iki parti milletvekillerinin şakalaşmalarına sahne oldu. MHP’li Oktay Vural ile AKP’li Nurettin Canikli oturuma verilen arada sohbet ederken, AKP’li Hüsrev Kutlu, MHP’li Mehmet Şandır’a ‘Bakın bir metreden yakınınızda duruyorum’ diye espri yaptı.

Bu arada bazı vekiller MHP grubunun önünden geçerken uluslararası koridoru kullanıyoruz diyerek espiri yaparken bazıları da FIR hattımız da var diyor.

Bahçeli’nin tehditvari çıkışı mizahçıların işine yaramış gibi görünüyor.