Bahçeli’den Davutoğlu’na: Rüyanda hala Gazali’yle tartışmayı sürdürüyor musun?

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin rüyasında merhum Türkeş'le görüşmesi dileğine Bahçeli'den tepki geldi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin rüyasında merhum Türkeş’le görüşmesi dileğine Bahçeli’den tepki geldi. Bahçeli “Sayın Davutoğlu, rüyamda merhum Türkeş Bey’i bu konuyla ilgili henüz görmedim. Görürsem sana yorumlatmayı çok arzu ederim. Pekiyi, sen hala rüyanda Hegelle, Gazaliyle tartışmayı sürdürüyor musun?” diye konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yüklendi. Bahçeli, Davutoğlu’nun birden bire Türkçülüğe merak saldığını iddia ederek, merhum Türkeş’ten sık sık bahsetmesinin kendisi adına umut verici bir gelişme olduğunu söyledi. Başbakan Davutoğlu’nun kendisine yönelik olarak, “Ümit ederim bu gece bu muhasebeyle yatar ve rüyasında rahmetli Türkeş’i görür ve rahmetli Türkeş tabutluklarda neler çektiğini, onu anlatır tek parti döneminde.” sözlerini hatırlatan Bahçeli, “Sayın Davutoğlu, rüyamda merhum Türkeş Bey’i bu konuyla ilgili henüz görmedim. Görürsem rüyamı sana yorumlatmayı, engin tecrübelerinden istifa etmeyi çok arzularım. Biz merhum liderimizin tabutluklarda neler çektiğini defalarca kendisinden dinledik ve ibret aldık.” diye konuştu.

‘ÖNÜNE GELENE İFTİRA ATARAK ‘ÇAMUR AHMET’ OLMAK BAŞKA ŞEYDİR’

Bu konuda en son konuşacak kişinin Başbakan Davutoğlu olduğunu kaydeden MHP lideri, “Peki sen hala rüyanda Hegelle, Gazali’yle tartışmayı sürdürüyor musun?” diye sordu. Davutoğlu’nun ilkokul çağlarında çamurlu çizmelerle bir müsamerede konuşma yaptığını, bir müddet kendisine ‘çamurlu başbakan’ diye isim takıldığını anlattığını kaydeden Bahçeli, “Bu şahsa çamurlu başbakan diyenleri uzak görüşlülüklerinden dolayı kutluyorum. Sayın Davutoğlu şunu çok iyi bil ki, çocukluğunda çamurlu çizme giyip müsamereye katılmak bir şey, şu günlerde önüne gelene iftira atarak ‘çamur Ahmet’ olmak başka bir şeydir. Başbakan çamur at izi kalsın mantığıyla hareket etmekte, çamur gibi üzerimize sıçramaktadır.” dedi. CİHAN