Bahçeli iyi ip atlar!

MHP liderinin ip atmasını AK Parti lideri Erdoğan işte böyle eleştirdi.

Başbakan Erdoğan’ın hedefinde MHP lideri Bahçeli vardı. Bahçeli’nin ip atmasına tepki gösteren Erdoğan, “Bahçeli’nin iki özelliği var. Bir ip atar, iki iyi ip atlar. Halkın üzerine ip, yağlı urgan atılır mı?” dedi.

Manisa Sultan Meydanı’nda Erdoğan’a Gül ve Arınç ta eşlik etti. Vatandaşlar, mitingin yapılacağı Sultan Meydanı’nı saatler öncesinden doldurdu.

“BAHÇELİ İYİ İP ATLAR”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştiren Başbakan Erdoğan, “Bahçeli’nin iki özelliği var. Bir ip atar, iki iyi ip atlar. Halkın üzerine ip, yağlı urgan atılır mı? Eski bir savcı diyor ki, ‘Sayın Bahçeli madem samimiydin, senin döneminde idam kararı verildi. Niye idam etmedin?’ Savcı diyor bunu. İstersen idamı yapardın. Samimiysen koalisyondan çekilirdin. İp mi bulamadın? Bu millet sana istediğin kadar ip verirdi.

İMRALI’DA MİSAFİR ETTİN

Şimdi çıkmış ‘idamın kaldırıldığı hukuk devletinde idam nasıl yapılır göstereyim’ diyor. Bu millet bunları çok gördü. ABD size gelip de bunu teslim ettiği zaman İmralı’yı allayıp pullayıp orada misafir eden sensin. Aynı Bahçeli çıkmış konuşuyor. 4 tane ülkeye gitmiş, ‘Azerbaycan’a gittim, Kazakistan’a gittim, Çin’e gittim, Bulgaristan’a gittim’ diyor. ‘Fakat bu başbakan bin 500 günde 156 bin kilometre gitti. Bu israf’ diyor. Sayın Bahçeli senin bu ifadelerine gelişmiş ülkelerin liderleri kahkaha ile gülerler. Bir ülkenin bırakın başbakanını, bakanları bile arı gibi dolaşırlar.

BAŞBAKANLIK YAN GELİP YATMA YERİ DEĞİL

O ülkenin bakanları ile konuşurlar. O bakanları kendi ülkelerine çağırırlar. Eğer biz bu diplomasiyi yürütmemiş olsaydık ihracat böyle olur muydu? Sayın Bahçeli, başbakanlık makamı yan gelip yatma yeri değildir. Düşünün bunlar Türkiye’yi idare edecek. Bunlara memleket teslim edilir mi?
Bizden önce koalisyonda MHP-DSP-ANAP vardı. Kaç tane banka hortumlandı? 22 tane banka. Bunun maliyeti benim milletime 40 milyar dolar. Manisa’nın çiftçinin cebinden çıktı.