Bahçeli Kandil’den yardım iddiasını yorumladı: Maalesef ülkemizin durumu budur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, devletin, olayların çıkmaması noktasında Kandil'den yardım istediği iddiaları karşısında "Maalesef ülkemizin durumu budur.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, devletin, olayların çıkmaması noktasında Kandil’den yardım istediği iddiaları karşısında “Maalesef ülkemizin durumu budur. Yönetim çürümüştür, çökmüştür. Artık İmralı ile Kandil arasında mekik dokuyan bir zihniyetin sahibi olmuşlardır.” dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin grup toplantısı çıkışında gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Diyarbakır Emniyet Müdürü’nün 1 Kasım Kobani eylem gününde olay çıkmaması için Cemil Bayık’tan ricacı olduğu yönündeki bir soru üzerine Bahçeli şunları söyledi: “Cumhurbaşkanı’nın, Başbakan’ın tavırlarını bir emniyet müdürünün benimsemesi kadar doğal olamaz. Maalesef ülkemizin durumu budur. Yönetim çürümüştür, çökmüştür. Artık İmralı ile Kandil arasında mekik dokuyan bir zihniyetin sahibi olmuşlardır.”

Emniyet Teşkilatı’nın ‘AK polis’ haline dönüştürülmek istendiği iddialarının sorulması üzerine ise Devlet Bahçeli, “Meclis’e geldiği zaman göreceğiz. Sayısal çoğunlukları buna gücü yetecek durumdadır. Ama MHP, yanlışı tekraren söyleyecekler. Hem AKP’li vatandaşlarımızı hem AKP’li milletvekillerini hem de kamuoyunu aydınlatacaklardır.” diye konuştu. CİHAN