Bahçeli: Milletin iradesine saygı duymak gerekir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, milletin bu iradesine saygı duymak gerektiğini belirtti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk milletinin bu seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi’ne ikinci kez tek başına iktidar olma imkanı verdiğini, aziz milletin bu iradesine saygı duymak gerektiğini belirterek, ”Seçim sonuçlarının bu şekilde ortaya çıkmasında etkili olan unsurların, siyaset kurumumuz ve alanlarında ihtisas sahibi uzmanlar tarafından çok yönlü bir tahlil ve değerlendirmesinin yapılması demokrasimizin geleceği açısından yararlı olacaktır” dedi.

Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, seçimlerin kesin olmayan sonuçlarının büyük ölçüde ortaya çıktığını, bazı münferit olaylar dışında seçimlerin huzur, emniyet ve demokratik bir rekabet ortamında gerçekleştirilmesinin sevindirici olduğunu bildirdi.

Devlet Bahçeli, başta YSK olmak üzere bu ortamın hazırlanmasında emeği geçen bütün kamu görevlilerine şükranlarını sunduğunu belirtti.

”Türk milleti bu seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi’ne 2. kez tek başına iktidar imkanı vermiştir. Aziz milletimizin bu iradesine saygı duymak gerekir” görüşünü dile getiren Bahçeli, şunları kaydetti:

”Seçim sonuçlarının bu şekilde ortaya çıkmasında etkili olan unsurların, siyaset kurumumuz ve alanlarında ihtisas sahibi uzmanlar tarafından çok yönlü bir tahlil ve değerlendirmesinin yapılması demokrasimizin geleceği açısından yararlı olacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi, AKP’nin iktidarda bulunduğu 1707 günlük süre içinde her alanda yaptığı derin tahribat karşısında bunu gidermek ve Türkiye’yi ayağa kaldırmak için tek başına iktidar hedefi doğrultusunda faaliyet göstermiştir. Ancak aziz milletimiz bizlere muhalefet görevi yüklemiştir. 23. Dönem TBMM’nin yeni siyasi yapısı içinde MHP’ye önemli görevler düştüğü anlaşılmaktadır. Milliyetçi Hareket, bunu üstün bir görev ve sorumluluk anlayışı içinde hakkıyla yerine getirmeye çalışacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi bundan sonra da aziz milletimizin emrinde ve hizmetinde olacaktır.”

Seçimlerin ve sonuçlarının ”Türk milletine hayırlı ve uğurlu olması” temennisinde bulunan Bahçeli, ”seçim süreci boyunca fedakarca çalışan bütün teşkilat mensuplarına, aday arkadaşlarına ve Ülkücü camiaya şükranlarını sunduğunu” bildirdi.