Bahçeli: Türkiye’de yönetim çürümüş ve çökmüştür

TBMM'de partisinin grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını cevaplayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır Emniyet Müdürü'nün 1 Kasım Kobani eylemlerinde olay çıkmaması için Cemil Bayık'tan ricacı olduğu ve Hatip Dicle ile görüştüğü iddiasını değerlendirdi.

TBMM’de partisinin grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını cevaplayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır Emniyet Müdürü’nün 1 Kasım Kobani eylemlerinde olay çıkmaması için Cemil Bayık’tan ricacı olduğu ve Hatip Dicle ile görüştüğü iddiasını değerlendirdi.

Bahçeli, “Cumhurbaşkanı’nın ve Başbakan’ın tavırlarını bir emniyet müdürünün benimsemesi kadar doğal olamaz. Maalesef ülkemizin durumu budur, yönetim çürümüş ve çökmüştür. Artık İmralı ile Kandil arasında mekik dokuyan bir zihniyetin sahibi olmuşlardır.” diye konuştu.

Emniyet Teşkilatı ile ilgili yapılan bir düzenlemenin Meclis’e getirileceğinin sorulması üzerine ise Bahçeli, “Meclis’e geldiği zaman göreceğiz. Sayısal çoğunlukları buna yetecek durumdadır. Ama MHP, yanlışı tekraren söyleyecekler. Hem AKP’li vatandaşları hem AKP’li milletvekillerini hem de kamuoyunu aydınlatacaklardır.” karşılığını verdi. CİHAN