Bahçeli ülkücülere selendi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli cumhurbaşkanı seçmek için 367 milletvekili gerekli tartışmalarını yersiz, sine-i millet'e döneriz sözlerini de gereksiz buldu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Yargıtay eski başkanı Sabih Kanadoğlu’nun ortaya attığı iddialarla ilgili sert konuştu. Bahçeli Cumhhurbaşkanı seçmek için 367 milletvekili gerekli tartışmalarının yanlış olduğunu söyledi.

‘Bu rakamlar üzerinde oynanarak seçimi gölgelemek arkasından da bunlar yaptığı taktirde anayasa mahkemesine gideriz gibi düşüncelerle cumhurbaşkanlığı seçimini derinleştirmek tartışmayı daha farklı boyutlara ulaştırmak doğru bir anlayış kabul edilemez.’

Devlet Bahçeli Türkiye üzerine oynayan bir kısım oyunlara da dikkat çekti. Ülkede Türk Kürt çatışması çıkarmaya çalışıyorlar diyen Bahçeli, ülkücü gençliğe bu oyuna alet olmayın çağrısı yaptı.

Bahçeli: ‘Beraber yaşadığımız Kürtçe konuşan kardeşlerimizi etnik bir kimlik olarak tarif edip tanımlayıp PKK terörünün altına yerleştirmeye çalışıyorlar. Öbür taraftan da ülkücü gençliği sokağa salarak Ona da Türk kimliği olarak iki etnik unsurun çatışması seklinde Dünya’ya ve Türkiye ye takdim etmeye çalışıyorlar.’ dedi.