Bahçeli Urfa’dan Erdoğan’a esti gürledi!

MHP Lideri Devlet Bahçeli konuşmasında Başbakan'a ağır ithamlarda bulundu.

Bahçeli konuşmasında ekonomik krizin mağdur ettiği kesimlerin sıkıntılarından bahsetti. Açılım karşıtı tavırlarına destek arayan Bahçeli “Mağdur ile Gaddar aynı kefede. Canilkere gösterilen size gösterildi mi?” diye sordu.

Geçim zorluğuna değinen Bahçeli “İktidar partisinin yaptığı kanamaları durdurmuyor. Mazot zamlarnın belini büktüğü çiftçiyi hatırlayan yok .Esnafı umursayan yok.” dedi.

Bahçeli, Anayasa Paketi konusunda da “7 yılı boşe geçiren hükümet bahaneyi Anayasa’ya atmaya çalışıyor. Anayasa değişmelidir ama acelesi var mıdır? Seçimlerden sonraki meclise bırakalım.” diyerek görüşlerini yineledi.

Başbakan’a ağır ithamlarla seslenen Bahçeli, ‘okyanus ötesine de kaçsam bulup getirmeyen namerttir’ dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, konuşmasında ekonomik krizin mağdur ettiği kesimlerin sıkıntılarından bahsetti. Açılım eleştirilerini sürdüren Bahçeli “Mağdur ile Gaddar aynı kefede. Canilere gösterilen size gösterildi mi?” diye sordu.

Geçim zorluğuna değinen Bahçeli “İktidar partisinin yaptığı kanamaları durdurmuyor. Mazot zamlarnın belini büktüğü çiftçiyi hatırlayan yok. Esnafı umursayan yok.” dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin konuşmalarından satır başları:

Urfalı’dan istediğiniz nedir? PKK’ya müsamaha mı göstermelerini mi istiyorsunuz? Bölünmeye göz yummayı mı istiyorsunuz?

Ağzınıza bir parmak bal çalarak sizi kandırmaya çalışıyorlar.. Kardeşliğimizi bozmaya çalışıyorlar…

Biz ülküleri aşkla büyüttük. Bunlardan sıcak bir anlam buluyorsanız gelin bir olalım diri olalım, iri olalım.

Bugün Türkiye büyük bir yol ayrımına gelmiştir. Ortak bir kaderi paylaşarak bir arada yaşama iradesine sonuna kadar inanmaktayız.

Çözülme belirtisi gösteren kardeşliği onaracağız. Türkiye’nin bölünmeyeceğini dosta düşmana bir kere daha gösterecektir.

Desteğiniz bize güç verecektir. Bu meydanda çıkan ses dalga dalga yayılacaktır. Verilecek toprağımız terk edilecek ilimiz vaz geçilecek nişanımız yoktur. Urfa bizimdir Diyarbakır bizimdir, İstanbul bizimdir. Aydın, Şırnak, Kayseri bizimdir. Oralarda kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz.

12 YIL SONRA ŞANLIURFA’DA

MHP tarafından başlatılan ”Bin Yıllık Kardeşliği Yaşa ve Yaşat” mitinglerinin bugünkü adresi Şanlıurfa oldu. Genel Başkan Devlet Bahçeli ve çok sayıda milletvekili ile parti yöneticisinin gece geldiği kentte, mitingin yapılacağı Topçu Meydanı’na çıkan yollar, dün akşam saatlerinden itibaren trafiğe kapatıldı. En son 1998 yılında kenti ziyaret eden Devlet Bahçeli’yi dinlemek isteyen vatandaşlar sabah saatlerinden itibaren miting alanına gelmeye başladı.

Türk bayrağı ve MHP bayrakları ve eski genel başkan merhum Alparslan Türkeş ile MHP lideri Devlet Bahçeli’nin fotoğraflarının yer aldığı miting alanında, seslendirilen yöresel türkülerin yanı sıra Osmaniye Belediyesi Mehter takımı da bir gösteri sundu.