Bahçeli YSK kararı için Erdoğan’ı suçladı: Eserinle övün!

MHP lideri Devlet Bahçeli YSK kararı sonrası yaşananları ağır dille eleştirdi. Hedefinde CHP de vardı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli YSK'nın BDP'nin desteklediği bağımsız adaylarla ilgili verdiği veto kararından sonra yaşanan şiddet eylemlerinden Başbakan Erdoğan'ı sorumlu tutararak "Eserinle iftihar et" diye seslendi.

Bahçeli Meclis'i olağanüstü toplantıya çağıran CHP'yi ise ucuz fırsatçılık yapmakla suçladı, ağır ifadeler kullandı.

Bahçeli'nin zehir zemberek açıklaması şöyle:

Yüksek Seçim Kurulu'nun bazı bağımsız adayların milletvekili seçilme yeterliliği olmadığı hakkındaki kararından sonra başlatılan tartışmalar ve PKK maşalarının sokak eylemleri Türkiye'nin karşısındaki ihanet kuşatmasının boyutlarını acı bir şekilde göstermiştir.

YSK'nın kararı karşısında bazı siyasi partilerin ucuz bir fırsatçılık anlayışıyla sahte demokrasi havariliğine soyunmaları, Anayasa ve kanunların açık hükümleri ortadayken Anayasal kurumları yıpratarak ve hedef alarak PKK maşalarının ve Türk polisine tokat atmaya yeltenenlerin sözde demokratik haklarının avukatlığını yapmaları her yönüyle ibret ve esef vericidir.

AKP ile CHP'nin bu konuda da görüş ve ağız birliği içinde bulundukları ve yeni CHP'nin seçimlerden sonra Başbakan Erdoğan'ın PKK açılımının ilerletilmesinde kendisine payanda olacağı anlaşılmaktadır.

AYAKLANMA PROVALARI

Terör örgütünün siyasi kolu olarak faaliyet gösteren malum siyasi partinin YSK kararı sonrası direniş çağrısında bulunması ve buna uyan sokak eşkıyalarının şiddet eylemleri, bölücü hainlerin devlete meydan okuyan ayaklanma provasıdır.

İstanbul'daki şiddet eylemlerinde şerefli Türk bayrağına el uzatılması ve Diyarbakır'da büyük Atatürk'ün büstüne İmralı canisinin posterinin asılması Türk milletinin sabrını taşırma noktasına getiren şerefsizlik ve alçaklıktır.

ERDOĞAN ESERİYLE ÖVÜNSÜN

PKK açılımı ile bölücü hainlere ümit veren, İmralı canisini siyasi çözüm ortağı kabul ederek teröristbaşı ile gizli pazarlıklar yürüten ve etnik bölücülerin cüret ve cesaret kaynağı olan Başbakan Erdoğan şimdi eseriyle iftihar edebilir. Sadakatle ihanet arasında bir tercihe sahne olacak 12 Haziran 2011 seçimleri bu bakımdan da Türkiye için bir kader seçimi olacaktır.