Bahçeli’den AKP’ye göndermeler

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti iktidarının uyguladığı siyaset ile Türkçülüğü, milleyetçiliği gözardı ettiğini savundu.

MHP 8. Olağan Kongresi yoğun bir katılım ile başladı. Kongrede konuşan Genel Başkan Devlet Bahçeli, MHP’nin iktidar yürüyüşünde son noktaya gelindiğini belirterek, “Bu kutlu hedefe mutlaka ulaşılacaktır” dedi.

Kurultayın tarihi bir dönüm noktası olacağını vurgulayan Bahçeli, AK Parti iktidarının, dış güçlerin Türkiye üzerinde oynamaya çalıştıkları oyunlara göz yumduğunu savundu. Türkiye’nin sorunlarına batı merkezli bir bakış açısının hakim olduğunu söyleyen Bahçeli, “Milliyetçi Hareket üzerimizde oynanan oyunlara müsaade etmeyecektir. Sizlerin çalışmaları ile tek başına iktidar olacaktır” şeklinde konuştu.

AK Parti iktidarının lekeli bir sicili olduğunu iddia eden Bahçeli, iktidarın dört yıllık süreçte hayal sömürücülüğü, inanç hortumculuğu yaptığını savundu. İktidarın, izledikleri siyaset ile terörün sokaklara inmesine yol açtığını, Ermeni soykırımı iddialarının ortaya atıldığını ifade eden Bahçeli, iktidarın özgürlükleri düzenleyen 301. madde üzerinde de ince ayar yahpmak için uygun zamanı kolladığını söyledi.Bahçeli, iktidarın AB uyum yasaları ile de terörü suç olmaktan çıkardığını ileri sürdü.

Bahçeli’nin konuşması, delegelerin ‘Devlet’in başına Devlet gelecek’ sloganları ile bölündü.