Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na çok sert tepki!

Genel Af PKK talebidir , AB dayatmasıdır. CHP nerede duracağınnı belirlemeli...

Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu da partisinin son seçimlerde yüzde 0,3 oranında oy aldığı Batman’da önceki gün verdiği mesajda genel affa sıcak baktıklarını söylemişi “Toplumsal barışın bir parçası olacaksa genel affa ‘evet’ deriz.” ifadesini kullanmıştı.

CHP’li Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel af konusundaki görüşlerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den değerlendirme geldi. Bahçeli: ‘Genel Af PKK talebidir , AB dayatmasıdır. CHP nerede duracağınnı belirlemeli’ dedi.

BU PKK DAYATMASIDIR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ”genel af” taleplerine ilişkin, ”Bu, PKK talebidir, AB dayatmasıdır” dedi. Bahçeli, partisinin grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. ”Şanlıurfa’da bir mitinginiz olacak. Bunun devamı gelecek mi, Diyarbakır’a gidecek misiniz?” sorusuna Bahçeli, ”Evet. Türkiye’nin her tarafına gideceğim inşallah” karşılığını verdi.

Bahçeli, ”Genel af söylemleri CHP tarafından da dile getirilmeye başlandı. Siz nasıl karşılıyorsunuz?” şeklindeki soruya ise şu yanıtı verdi: ”Bu, PKK talebidir, AB dayatmasıdır. CHP, nerede, neye, nasıl duracağını netleştirmelidir. Böyle gelişi güzel, coğrafyaya dağılmış şekliyle siyaset üretilmez. Herkes nerede konuşacaksa konuşsun ama esas söz Başkent olmalıdır.”

CHP’DE AÇIKLAMAYA TEPKİ

CHP’li bir başka grup başkan vekili Hakkı Suha Okay’dan farklı bir açıklama geldi. Okay, Ankara’da yaptığı açıklamada, “Bu konjonktürde bir af söz konusu olamaz.” dedi. Af için terörün bitmesi, anaların gözyaşının dinmesi, dağdaki teröristin teslim olması ve terörle yaşayan bir ülke olmaktan çıkılması gerektiğini belirten Suha Okay, “Türkiye’de halen terörle mücadele ediliyorsa, terör dağdan şehirlere inmişse, bir af söz konusu olamaz.” diye konuştu.

BAŞBAKAN’DAN KILÇDAROĞLU’NA MESAJ

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan vekili Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Toplumsal barışın bir parçası olacaksa biz genel affa ‘evet’ deriz” açıklamasının hatırlatılması üzerine şöyle konuştu:

“Ben bu Cumhuriyet Halk Partisi’nin ne dediğini anlamakta zorlanıyorum. Siyasetçi olarakta bugüne kadar anlayamadım. Çünkü nerede ne dedikleri hiç belli olmuyor. Dolayısıyla böyle sağlıklı açıklama yapsınlarda bizde değerlendirme fırsatı bulalım”