BAKA caz festivali düzenliyor

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı(BAKA)'nın sponsorluğunda bu yıl ilk kez Uluslararası Antalya Caz Festivali etkinlikleri düzenlenecek.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı(BAKA)’nın sponsorluğunda bu yıl ilk kez Uluslararası Antalya Caz Festivali etkinlikleri düzenlenecek.
    Bölgenin kalkınması için ekonomik faaliyetlerde bulunan BAKA, şimdi de sosyal ve kültürel etkinlikler düzenliyor. Bu kapsamda 20 Temmuz’da Antalya’da başlayacak Caz Festivali etkinlikleri, 24 Temmuz’da Isparta’nın Yalvaç ilçesindeki Psidia Antiocheia ile 26 Temmuz’da Burdur’un Ağlasun ilçesindeki Sagalassos antik kentlerinde gerçekleştirilecek. Konuyla ilgili BAKA’dan yapılan açıklamaya göre, söz konusu programda Balkan, Çingene ve Anadolu ezgileri yer alacak. Makedonya, Yunanistan, Türkiye ve Amerikalı üyelerden kurulu New York Gypsy All Stars grup kanun, klarnet ve caz yorumlarıyla gösteri sunacak.
        Katılımın ücretsiz olduğu etkinlikte Hüsnü Şenlendirici ile Selim Sesler, Derya Köroğlu, Al di Meola, Brooklyn Funk Essentials, Ivo Papasov ve Vassilis Saleas aynı sahneyi paylaşıp klarnet çalacak. Programda Türk-Makedon İsmail Lumanovski klarnetiyle, Taner Pınarbaşı kanunuyla, Avustralya’da doğan çocuk yaşlarda Türkiye’ye gelen Engin Günaydın vurmalı çalgılarda, ‘2010’un En İyi Latin Jazz Bas Gitaristi’ unvanı bulunan Yunanlı Panagiotis Andreou bas gitarıyla, besteci ve aranjör Amerikalı Jason Lindner de keybourd ile sahne alıyor.