Bakan Aksu Gaziantep’te incelemelerde bulundu

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, bir takım inceleme ve açılışlarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep'te basın mensuplarının 'Diyarbakır'daki olayların Meclis gündemine gidip gitmeyeceği' yönündeki sorularını cevapsız bıraktı.

Bugün bir takım inceleme ve açılışlarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep’te nezaket ziyaretlerinde bulunan Aksu, sabah ilk ziyaretini Jandarma Komutanlığı’na yaptı. Burada şeref defterini imzalayan Aksu, daha sonra Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne geçti.

Öğleye kadar ziyaretlerine 4 kurum sığdıran Bakan Abdülkadir Aksu, daha sonra merkez ilçe Şahinbey ile Şehitkamil Belediye Başkanlarını ziyaret etti.

Şahinbey Belediye Başkanı Ömer Can’dan belediyenin faaliyetleri ile iligili bir brifing alan Aksu, burada kendisine verilen bir gazetecinin mektubunu okuduktan sonra değerlendireceğini söyledi.

Başkan Can’ın verdiği plaket ve ödülleri de kabul eden Aksu, ziyaretini diğer merkez ilçe belediye başkanı Metin Özkarslı ile devam ettirdi.

Metin Özkarslı’dan da bir brifing alan Aksu, öğle yemeğinden sonra Emniyet Müdürlüğü’ne alınan yeni araçların devir teslim törenine katıldı.