Bakan Aksu; Türkiye dünyanın en güvenli ülkesi

İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, Türkiye'nin dünyanın en güvenli ülkelerinden, Antalya'nın da en güvenli kentlerinden biri olduğunu söyledi. Aksu "Bunu içişleri bakanı olarak ben değil, İnterpol kayıtları söylüyor." dedi.

Hükümet çalışmalarının bazı çevreleri kıskandırdığını ifade eden Aksu “Bu işi kıskananlar bizi sabote etmek istiyor.” diyerek şunları kaydetti: “Türkiye dünyanın en güvenli ülkesi, Antalya da en güvenli kentlerinden biridir. Bunu içişleri bakanı olarak ben değil, İnterpol kayıtları söylüyor. Kimse endişe duymasın. Güvenlik güçlerimiz terörle mücadelede gerekli hassasiyeti gösteriyor. Aziz milletimiz de bölücü terör örgütünün provokasyonlarına sağduyu ile yaklaşıyor. Turizm sezonu başlıyor. Herkes Antalya’ya gelsin”

İçişleri Bakanı, 3,5 yılda eğitim, sağlık, yargı ve güvenlik konularında önemli reformlar gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kamu yönetimi ve sosyal güvenlik kurumlarında reform yapıldığını, emekli sandığı Bağ-Kur ve SSK’nın AB ülkelerinde olduğu gibi tek çatı altında toplanacağını hatırlatan Aksu, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’dan da övgüyle söz etti.

Aksu, Erdoğan için “Vizyonu olan tek lider.” tanımlamasını kullandı. Onun önderliğinde AB müzakerelerinin devam edeceğini söyledi.

Ülke çapında büyük bir kont seferberliği başlatıldığına dikkat çeken İçişleri Bakanı, bundan emniyet teşkilatı çalışanlarının da faydalandırıldığını dile getirdi.

İçişleri, Emniyet ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile imzalanan protokol uyarınca bugüne kadar bin 600 konutun teslim edildiğini ifade eden Aksu “Güvenlik gücü konut sahibi oluyor. Kamu lojmanı yapımına ilişkin TOKİ ile yapılan çalışma sonucu ayrıca 3 bin kamu lojmanı daha teslim edilecektir.” dedi.

Kongreye AK Parti teşkilatlanmadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ile Antalya ve çevre kentlerin milletvekilleri katıldı. Kongreye, halen ilçe başkanlığını sürdüren Celalettin Polat’ın hazırladığı tek liste ile gidildi.