Bakan Aksu’nun dayakçı başkan Balaman açıklaması

İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, makamına çağırdığı gazetecileri döven İsparta Belediye Başkanı Hasan Balaman hakkında başlatılan incelemenin devam ettiğini, inceleme sonucunda gereğinin yapılacağını söyledi.

AK Parti Grup toplantısından önce, makamına çağırdığı gazetecileri döven Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman ile ilgili sorulara cevap veren Bakan Abdulkadir Aksu, Balaman hakkında inceleme başlatıldığını, Isparta Valililiği’nin yürüttüğünü incelemenin devam ettiğini ifade etti. Gazetecilerin, “Herhangi bir işlem yapacak mısınız?” diye sorması üzerine Bakan Aksu, “İncelemeden hemen sonra yargılama olur mu? Hele bir inceleme bitsin. Valilikten incelemenin bir neticesi gelsin” diye konuştu.

“Üzücü bir olay. Sayın Başbakan da üzerine gidiyor, biz de üzerine gidiyoruz” diyen Bakan Aksu, Valilikten gelen inceleme sonucuna göre Bakanlığın harekete geçeceğini ifade etti. Isparta Valisi ve olaya karışan Belediye Başkanı’nı arayarak konuyla ilgili bilgi aldığını dile getiren Aksu, “Olayın vasfına göre ne gerekiyorsa yapılıyor” dedi.