Bakan Aksu’dan terör açıklaması

Bakan Aksu, son günlerde tırmanan terörist saldırıların Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünü koruma konusundaki kararlılıklarını engelleyemeyeceğini söyledi.

Bakan Aksu’yu, Vali Hüseyin Avni Mutlu, Belediye Başkanı Mervan Gül, Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, Jandarma Alay Komutanı Albay Bektaş Şahin, vali yardımcıları, kurum müdürleri ve parti temsilcileri karşıladı.

Siirt Valiliğini ziyaret eden Bakan Aksu’yu polis merasim mangası karşıladı. Valilikte açıklama yapan Aksu, Siirt Valiliğine, Tugay Komutanlığına ve Siirt halkına taziye için geldiğini söyledi. PKK’nin hain saldırılarının ülkenin birlik ve bütünlüğünü bozamayacağına dikkat çeken Aksu, “Maalesef son zamanlarda, bölücü terör örgütünün kalleşçe ve haince pusularla ve uzaktan kumandalı patlayıcılarla tek amacı ülkemizde huzuru sağlamak olan güvenlik güçlerimize yönelik menfur saldırılarına şahit oluyoruz. Öncelikle bu eylemlerin planlayıcılarını ve uygulayıcılarını şiddetle ve nefretle lanetliyorum. Bu hainler bilmelidirler ki; bu saldırılar ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruma konusundaki kararlılığımızı engelleyemeyecektir. Her zaman konuşmalarımda ifade ettiğim gibi, terör ve şiddetle dünyanın hiçbir yerinde amaca ulaşılamaz. Teröristlerin sonu hep hüsran olmuştur. Bunların da sonu hüsran olacaktır. Her karış toprağı aziz şehitlerimizin kanları ile yoğrulmuş güzel vatanımızı bölmeye, birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik her türlü girişimi, aziz vatanımızın bağrından çıkmış kahraman güvenlik güçlerimiz, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da bertaraf edecektir.” diye konuştu.

Siirt Valiliği’nden vatandaşlara seslendiğini belirten Aksu, “Birlik ve beraberliğimizi hiçbir zaman bozmayalım. Tahriklere kapılmayalım. Her zaman olduğu gibi bu tür olaylar karşısında sağduyulu olalım. Ülkemizin bağımsızlığı, bölünmez bütünlüğü ve bayrağımız uğruna görevi başında canlarını feda eden güvenlik görevlisi kardeşlerime, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, aziz milletimize ve kederli ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralarımıza da acil şifalar diliyorum.” dedi.

3. Konmando Tugay Komutanlığını ziyaret eden İçişler Bakanı, buradaki ziyaretinin ardından Bitlis’e geçti.