Bakan Avcı ilk ziyaretini Eskişehir’e yaptı

Kabine'de yapılan değişiklikle Milli Eğitim Bakanlığı görevine getirilen Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, yeni görevindeki ilk ziyaretini seçim bölgesi Eskişehir'e yaptı.

Kabine’de yapılan değişiklikle Milli Eğitim Bakanlığı görevine getirilen Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, yeni görevindeki ilk ziyaretini seçim bölgesi Eskişehir’e yaptı.

Milli Eğitim eski Bakanı Ömer Dinçer’den, düzenlenen törenle görevi devralan TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu eski Başkanı ve Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, ilk ziyaretini, milletvekili olduğu Eskişehir’e yaptı. Karayoluyla İstanbul’dan hareket eden Avcı, ilk olarak doğum yeri olan Bilecik’in Pazaryeri köyüne uğradı. Daha sonra Eskişehir’e hareket eden Avcı için şehir girişinde karşılama töreni düzenlendi.

Törene; Eskişehir Valisi Dr. Kadir Koçdemir, AK Parti Eskişehir milletvekilleri Salih Koca ve Ülker Can, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Jandarma Alay Komutanı Feyzullah Günal ve çok sayıda AK Partili katıldı.

Bakan Avcı, ilk ziyaretini, Eskişehir Valisi Dr. Kadir Koçdemir’e yaptı. Vilayet meydanında kurum müdürleriyle selamlaşan Bakan Avcı’ya, yaptığı ziyarette Eskişehir Valisi Dr. Kadir Koçdemir de hayırlı olsun temennisinde bulundu.
Avcı, daha sonra Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i makamında ziyaret etti.