Bakan Başesgioğlu CHP’yi ziyaret etti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Bakan Başesgioğlu, CHP'yi ziyaret etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Sosyal Güvenlik Reformu Yasa Tasarısı’nın, Meclis’in normal prosedürü içinde görüşülmesi halinde 5 ayda ancak bitirilebileceğini belirterek, tasarının görüşülme prosedürü konusundaki önerilerini muhalefete ileteceklerini söyledi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu ve AK Parti Grup Başkan vekili Faruk Çelik, Sosyal Güvenlik Reformu Yasa Tasarısı’nın temel yasa olarak ele alınması konusundaki tekliflerini iletmek üzere CHP Grup Başkan vekili Ali Topuz’u TBMM’de ziyaret etti. Ziyarette, tasarının görüşme prosedürü hakkında görüş alışverişinde bulunacaklarını ifade eden Başesgioğlu, söz konusu düzenlemenin uzun süredir toplumun gündeminde yer aldığını anımsattı.

CHP Grup Başkan vekili Topuz, bu tasarıya çok önem verdiklerini, toplumun her kesimini ilgilendirdiğini vurgulayarak, tasarının, en iyi şekilde Meclis’ten çıkarmalarının, görevleri olduğunu belirtti. Topuz, ”Tasarının bütün ihtiyaçları karşılayıp karşılamadığı konusunda farklı değerlendirmelerimiz var. Gerekirse Genel Kurul’da da karşılıklı olarak yeniden ortaya koyabiliriz. Tasarıyı, biraz daha iyileştirmeye yönelik ortak çabalarımız olabilir” dedi.

Gazetecilerin, Sosyal Güvenlik Reformu Yasa Tasarısı’nın temel yasa olarak görüşülmesine yönelik bir teklifte bulunup bulunmayacağının sorulması üzerine Bakan Başesgioğlu, sosyal güvenlik hukukunun, toplumun her kesimini ilgilendiren ana bir disiplin dalı olduğunu belirterek, ”Meclis’in normal prosedür içerisinde görüşürsek, yaklaşık 20 haftalık süre. Bu da 5 aylık bir süreç demektir. Bunu, siyasi parti gruplarımızın ve kamuoyumuzun takdirine sunmak istiyoruz” dedi.