Bakan Başesgioğlu yardım talepleriyle karşılaştı

Sosyal Güvenlik Bakanı Başesgioğlu, Samsun'da yaptığı açılışlar esnasında iş ve yardım talepleriyle karşılaştı.

Bir dizi açılış ve ziyaret için Samsun’a gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Sosyal Sigortalar Kurumu Samsun İl Müdürlüğü hizmet binasının ve Kızılay Tıp Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdikten sonra bir bayan kardeşi için, bir anne ise özürlü kızı için yardım isteğinde bulundu.

ıÜüKızılay Tıp Merkezi’nin açılışından sonra merkezi gezen Bakan Murat Başesgioğlu’ndan bir genç bayan çevre mühendisi olan kardeşi için iş talebinde bulundu. Bakan Başesgioğlu, genç bayana iş yerleştirmelerinin merkezi sınav sistemiyle yapıldığını hatırlatarak, konuyla ilgili Samsun Vali Vekili Raif Özener’e gerekli yardımın yapılması için talimat verdi.

ıÜüKızılay Tıp Merkezi’nin açılışından sonra, Bakanlığı’na bağlı Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) Samsun İl Müdürlüğü hizmet binasının açılışını gerçekleştiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Başesgioğlu, bu kez de bedensel engelli kızına yardım yapılmasını isteyen bir annenin feryatı ile karşılaştı. SSK tarafından bedensel engelli kızına verilen yaklaşık 70 YTL bez yardım parasının kesildiğini belirten kadın, sesini Bakan Başesgioğlu’na duyurmaya çalıştı. Bakan Başesgioğlu, yetkililerine ilgilenilmesi için talimat verdi.

Kızlay Tıp Merkezi açılışı için kesilmek üzere bekletilen koç, bakanın açılış yerine gelmesiyle elinde bıçakla hazır bekyen kasıp tarafından yere yatırılarak kesileceği sırada, Bakan Başesgioğlu’nun “Sonra kesersiniz” demesiyle iptal edildi. Bakan Başesgioğlu başka bir açılış için ayrılana kadar koç kesilmedi.