Bakan Başesgioğlu’nun boş işlere ayıracak zamanı yok!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, parti delegelerinin tehdit edilmesi olayı ile ilgisinin olmadığını söyledi.

AK Parti’nin Kastamonulu üç milletvekilinin parti binasında düzenledikleri basın toplantısıyla delegelerin tehdit edildiklerini ve bu tehditleri yapanların Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu’nun ismini kullanarak yaptıklarını söylemeleri üzerine çıkan tartışmalar devam ediyor.

Bakan Murat Başesgioğlu Ak Parti Kastamonu teşkilatının Merkez ilçe Başkanlığı seçimlerine katılmak üzere öğle saatlerinde Kastamonu’ya geldi. Kastamonu Valisi Mustafa Kara’yı makamında ziyaret eden Bakan Başesgioğlu valilikte ayağının tozuyla basının karşısına çıkarak adının karıştığı şantaj ve tehdit iddialarına yanıt verdi.

Bakan Başesgioğlu şöyle konuştu: “Benim bu tür şeyleri yapmaya ne vaktim var nede zamanım. Siyasi hayatım boyunca parti içi demokrasiden yana olmuş biri olarak böyle bir işin içinde olmam mümkün değildir. Gerek genel gerekse yerel seçimlerde hep parti içi demokrasinin işlemesinden yana oldum. Şimdi de aynı şekildeyim. Bu tür seçimlerde parti dışı uygulamaların dışına çıkan bir hareketi tasvip etmem onaylamam söz konusu değildir. Hemşehrilerimden ricam kendilerine yaraşır olgunluk içersinde kongreyi tamamlamalarıdır. Önemli olan memlekete hizmettir. Neticede aynı partide hizmet eden insanlar olarak görmeleri gerekir. Huzur ve barış içersinde bu kongrenin tamamlanmasını rica ediyorum. Milletvekili arkadaşlarımızın hassasiyetine teşekkür ediyorum. Bu konuyu gündeme getirdikleri için. Bu konuların tamamen dışındayım. Kastamonu’lu hemşehrilerimin hakkını korumak bir siyasetçi olarak benim en büyük görevim.”

Gazetecilerin neden sizin isminiz bu tür konularda sürekli gündeme getiriliyor sorusuna ise Bakan Başesgioğlu “Bu konuda her hangi bir açıklama yapmak istemiyorum” demekle yetindi.