Bakan Çağlayan: Evel Allah Türkiye ekonomisi kale gibi ayakta kalacaktır

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, "Dünyada ülkeler ekonomik olarak bir bir çökse bile evel Allah Türkiye Ekonomisi kale gibi ayakta kalacaktır.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, “Dünyada ülkeler ekonomik olarak bir bir çökse bile evel Allah Türkiye Ekonomisi kale gibi ayakta kalacaktır.” dedi.
Çağlayan, Mersin Ahmet Tevfik Uzun, Nebi Bozkurt ve Çiğdem Münevver Ökten Anamur, Bozyazı, Aydıncık’tan sonra Gülnar’a teşekkür ziyaretinde bulundu. Mustafa Baysan Parkı’nda halka hitap eden Ekonomi Bakanı Çağlayan, bize en fazla iki milletvekili çıkarırsınız demişlerdi. Ama biz sizlerin desteğiyle Mersinde şampiyon olduk olduk. Biz bütün halkımıza teşekkür ediyoruz. Bu gün MHP’ye de CHP’ye de oy verenler bir gün AK Partili olacaklardır. Bakan Çağlayan, Biz sizlerin temsilcileriyiz, neyi vaat ettiysek onu yaptık. Neyi vaat ettiysek onları yapmak için sizlerin huzurundayız.12 Haziran’da vatandaşımızın yüzde 50’si bize oy verdi. Biz yüzde 60’a talibiz. Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getireceğiz. Millete söz verip sözünde durmayanlara aziz milletimiz dersini verdi.” ifadelerini kullandı.
Türkiye ekonomisine de değinen Bakan Çağlayan, Türkiye’nin on yıl öncesi krizler yaşadığını ve krizle yönetildiği ifade etti. AK Parti hükümeti döneminde ise Ekonominin tek haneli rakamla ifade edildiğini, faiz oranlarının düştüğünü ve IMF’den borç almayan dünyanın 16. büyük ekonomisine sahip bir ülke haline geldiklerini söyledi.
Çağlayan, “Türkiye’yi on yıl öncesine götürmek isteyen, bu ülkenin kanını emmeye çalışan vampirlere pirim vermeyeceğiz. Artık siyasi bir istikrara sahip güçlü ekonomisi olan bir ülke olduk. Dünyada ülkeler ekonomik olarak bir bir çökse bile evel Allah Türkiye Ekonomisi kale gibi ayakta kalacaktır.” şeklinde konuştu.