Bakan Çağlayan Malatya’da

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye'de kapanan işletmelerin olduğunu, ancak bunlardan çok daha fazlasının da açıldığını bildirdi.

Bakan Çağlayan, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin’i ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Türkiye’de büyüme sürecinin hızla devam ettiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

”Türkiye’de kapanan işletmelerin olduğunu ifade ediyoruz. Evet, Türkiye’de kapanan işletmeler var, olacaktır da ama kapananların çok daha üstünde açılan işletmeler de var. Konuyu sadece kapanan işletmeler olarak ele almamalıyız. Unutmamalıyız ki, 2001 krizi ve sonrasında bırakın işletmelerin hızla kapanmasını, halk sokağa dökülmüştü.”

MESOB Başkanı Şevket Keskin, Malatya’da da sıkıntı yaşayan ve kapanan işletmelerin olduğuna işaret ederek, Bakan Çağlayan’ın Malatya’da gerçekleştireceği incelemelerden memnuniyet duyduklarını belirtti.

Malatya Esnaf Sanatkar Kredi Kefalet Kooperatifleri Başkanı Ali Evren de, Çin malları noktasında tedbir alınması gerektiğini belirterek, ”Çin malları piyasayı olumsuz yönde ciddi biçimde etkiliyor. 10 YTL’ye ayakkabılar satılıyor. Bunun karşısında esnafın dayanabilmesi neredeyse olanaksız. Bu konuda ciddi tedbirlerin alınması gerekiyor” diye konuştu.

Bakan Çağlayan’a Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyon (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve MESOB Başkanı Şevket Keskin tarafından el dokuma halı hediye edildi.

Çağlayan, Belediye Başkanı Cemal Akın’ı da ziyaret ederek bir süre görüştü.