Bakan Çelik Letonya uçağına binemedi

Baltık Havayolları ile Letonya'ya gitmek üzere Atatürk Havalimanı'na gelen Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, bilet işlemleri gecikince uçağı binemedi.

Edinilen bilgiye göre görevliler, Bakan Hüseyin Çelik için Baltık Havayolları’nın saat 10.05’te kalkacak uçağında önceden yer ayırttı. Bakan Çelik de Riga’ya gitmek üzere Atatürk Havalimanı VIP Salonu’na gelerek beklemeye başladı. Uçağın kalkışına kısa bir süre kala bilet bagaj işlemlerinin yaptırılmadığı anlaşıldı. Bunun üzerine görevliler telaşla Baltık Havayolları’nın bürosuna gitti. Buradaki yetkililerin”Uçağımızın kapısı kapandı, bilet ve bagaj işlemi yapamayız” cevabı üzerine Bakan Çelik, uçağa binemedi. Çelik, bunun üzerinde THY’nin saat 12.30’da kalkacak Riga uçağını beklemek zorunda kaldı. Çelik, yaklaşık 3 saatlik vaktini kent merkezine giderek değerlendirdi.

Milli Eğitim Bakanı Çelik, Letonya’da 11-13 Haziran 2006 tarihleri arasında yapılacak ‘AB Toplumsal İçerme İçin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bakanlar Konferansı’na katılacak. Avusturya Dönem Başkanlığı, Avrupa konseyi ve Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenen Bakanlar Konferansı’na, AB’ye üye ve aday ülkeler, Avrupa Serbest Ticaret Bölgesi (EFTA) ülkeleri ile öteki ülke temsilcileri katılıyor. Konferansta, E-içerme konusu ele alınacak.

‘Digital okuryazarlık ötesi, iş ve hayat için donanım’ konulu oturuma başkanlık edecek olan Bakan Çelik, bilgi iletişim teknolojileri konularında Türkiye’nin çalışmaları ve eğitimde kullanımı konularında görüşlerini belirtecek.