Bakan Çelik müjde verdi

Restore edilen "Adile Sultan Sarayı" törenle açıldı.

Açılışa katılan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Boğaziçi’nde bazı binaların bakımsızlık nedeniyle kötü bir görünüm arz ettiğini belirterek, Kandilli Kız Lisesi de dahil olmak üzere bazı binaların yıkılarak yerlerine yeni yapıların inşa edileceğini söyledi.
Açılışa Bakan Çelik’in yanı sıra, İstanbul Valisi Muammer Güler, İl Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Sakıp Sabancı’nın eşi Türkan Sabancı da katıldı.

Kandilli’de bulunan ve merhum işadamı Sakıp Sabancı’nın maddi desteği ile restore edilerek Kültür ve Eğitim Merkezi haline getirilen “Adile Sultan Sarayı”nın açılışına katılan Bakan Çelik, Boğaziçi’nde bazı binaların estetik olarak kötü durumda olduğunu belirterek, “Boğaziçi mevcut durumu kabul etmiyor. Kandilli Kız Lisesi de dahil olmak üzere bu bölgede bulunan bazı binalar yıkılarak yerlerine uygun yapılar yapacağız. Buralara gelen yerli ve yabancı insanlar buralara bir kez daha hayran kalacak.” dedi.

Yaptığı hizmetlerden dolayı Sakıp Sabancı’yı rahmetle andığını anlatan Bakan Çelik, Sakıp Sabancı’nın, eserleri ve yardımları ile her zaman hatırlanacağını dile getirdi.

Geceye katılan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Başaran Ulusoy ise, Manavgat’ta meydana gelen patlama ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Basının bu konuda özverili hareket ettiğini anlatan Ulusoy, “Olay bir tüp patlamasıdır. Her ülkede olabilecek şeylerdir bunlar. Bunları büyütmeye gerek yok. Herhangi bir rezervasyon iptali ya da herhangi bir olumsuzluk, bu anlamda yaşanmamıştır.” dedi.