Bakan Çelik ODTÜ’de başörtülü öğrencilere saldırıyı değerlendirdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nde (ODTÜ) başörtülü öğrencilere yönelik saldırı ile ilgili, "Bir an için 2013 yılında mıyız diye sorduk.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) başörtülü öğrencilere yönelik saldırı ile ilgili, “Bir an için 2013 yılında mıyız diye sorduk. Maalesef özgürlüğü içine sindiremeyenler, demokrasiyi içine sindiremeyenler, tepeden inmeci anlayışlar, ben merkezli yaklaşımlar halen bazı mahfiller tarafından devam ettirilmeye çalışılıyor.” dedi.

    Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, eski Türk İş Başkanı Mustafa Kumlu’yu kabul etti. Çelik, burada gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da cevapladı. ODTÜ’de başörtülü öğrencilere yönelik saldırı ile ilgili Çelik, “ODTÜ’yü biz de medyadan izledik. Bir an için 2013 yılında mıyız diye sorduk tekrar, 2013 yılında bunlar olur mu diye. Maalesef özgürlüğü içine sindiremeyenler, demokrasiyi içine sindiremeyenler, tepeden inmeci anlayışlar, ben merkezli yaklaşımlar halen bazı mahfiller tarafından devam ettirilmeye çalışılıyor. Doğrusu o görüntüleri hep beraber izledik, yani ne maksatla bunları yapıyorlar? Bir tek şey söyleyebiliriz. Yeni bir kargaşa çıksın, bir mukabele de bulunulsun, bir çatışma ortamı çıksın gibi bir talep zorlaması vardı orada. Bir baskı vardı. Ama Allah’tan öyle bir şey olmadı. Herkes de kimin demokrasiye nasıl sahip çıktığını ve bu unsurların ne yapmak istediğini de görmesi açısından ibretlik bir tabloydu diye düşünüyorum.” diye konuştu.