Bakan Çubukcu’dan çocuk yuvalarina gece ziyareti.

ADANA - Kadin ve Sosyal Hizmetlerden Sorumlu Devlet Bakani Nimet Çubukcu, Adana'da bakanligina bagli çocuk yuvasi ve huzurevine gece ziyaretinde bulundu.

Çubukcu, bakanligina bagli bazi açilislarda bulunmak üzere Osmaniye’ye gitmek üzere aksam saatlerinde THY’nin tarifeli uçagi ile Adana’ya geldi. Çubukçu, Seyhan Oteli’nde aksam yemegini yedikten sonra Vali Cahit Kiraç, Büyüksehir Belediye Baskani Aytaç Durak, Seyhan Belediye Baskani Azim Öztürk ve diger yetkililerle birlikte önce Turgut Özal Rehabilitasyon Merkezi’ne, ardindan da Sükrü Tülay Yetistirme Yurdu ile 0-6 Yas Çocuk Yuvasi’ni ziyaret etti.

Daha sonra yaslilarin kaldigi huzurevini ziyaret eden Çubukçu, 0-6 Yas Çocuk Yuvasin’da ziyaretlere iliskin degrelendirme yapti. Anayasal degisikliklerin yapilmasinin planlandigi bu dönemde, kanunlar çikmadan önce belediye baskanlarinin, il temsilcilerinin, üniversite ve valilikler ile sivil toplum örgütlerinin görüslerini almak istediklerini kaydeden Çubukcu, “Turgut Özal Rahabilitasyon Merkezi, çocuk koruma kanunu tam olarak anlayan ve karsilayan bir yer. Çocuk koruma kanunu temmuz ayinda çikti. Bu merkezler kanun çikmadan çok daha önce uygulamaya basladi. Yasalarin önünde bir kurum. Ancak, buralar yerel yönetimler, merkezi idare ve üniversitelerin isbirliginin eniyi gelistigi örnek yer. Bizim yasal düzenlemelerin baslangici açisindan çok önemli.” dedi.

Bu arada, Bakan Çubukcu’nun çocuk yuvasi ve yetistirme yurtlarina yaptigi ziyaretlerde basin mensuplari içeri alinmadi. Bakan Çubukçu’nun yuvada kalan çocuklarla ayri ayri ilgilendigi ögrenildi.