Bakan Gül uzun bir aradan sonra uçağa bindi

Soylu Havacılık'a ait Falcon 900EX tipi özel jet ile Ankaradan İstanbul'a gelen Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Airex Havacılık fuarını gezerek uçakları inceledi.

Saat 16:15 sıralarında Atatürk Havalimanı’na gelen Abdullah Gül, özel jetten iner inmez gazetecilerin sorularını yanıtladı. Uzun bir aradan sonra uçağa bindiği hatırlatılan Gül, “Gayet iyi, rahat bir uçuş yaptık. Doktor tavsiyesi üzerine bir süre ara vermek durumundaydım. Şimdi yine yoğun bir uçuş dönemi başlıyor. Önümüzdeki haftalarda havalarda geçecek vaktimiz.” diye konuştu.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Bakoyani’nin Türkiye ziyaretini değerlendiren Abdullah Gül, “Yunan ve Türk medyasının biraraya gelip oluşturduğu bir platform var. Buna çok önem veriyoruz. İki ülke arasındaki dostluğu pekiştirmek ve problemleri çözmek sadece hükümetlerin görevi değil, medya ve kamuoyunun desteği ile olacak işlerdir.” şeklinde konuştu.

Fuar alanındaki uçakları inceleyen Abdullah Gül, fuara gelen çocuklarla özel olarak ilgilendi. Çocuklarla birlikte uçağa binen Gül, tüm ısrarlarına rağmen 6 yaşındaki Furkan Akçin isimli çocuğu uçağa bindiremedi. Gül daha sonra minik Akçin ile uçak önünde fotoğraf çektirdi.